Elvin Ekşioğlu

08.02.2010 20:02

Suya Yazılan Tarih adlı belgesel tamamlandı

Eksantrik Prodüksiyon’un sosyal sorumluluk projesi, reklam filmi yönetmeni Elvin Ekşioğlu’nu sualtı belgesellerine yeni bir yaklaşımla karşımıza çıkarıyor. Suya Yazılan Tarih, bugüne kadar izlediğiniz sualtı belgesellerinde hiç konuşulmayanları, dalışın gelişimini ele alıyor. İlk balıkadamlardan biri olan Berk Or'un anıları, 3 Yıldız Balıkadam Eğitmeni Altay Doyum'un anlatımı Suya Yazılan Tarih’de şiirsel denizaltı görüntüleriyle bütünleşiyor. Basın gösterimi de yapılan belgesel film tamamlandı.

Suya Yazılan Tarih Yönetmen: Elvin Ekşioğlu, Süre: 38'

Elvin Ekşioğlu: (13 Eylül 1966, İstanbul, Türkiye), reklam film yönetmeni. Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü'nü bitirdi 1989 - 1992 yılları arasında Tempo Dergisi, Aktüel Dergisi, Cosmopolitan Dergisi ve Oto Haber Dergilerinde çalıştı. 1993 yılında Kızkulesi'nde "Kızkulesi'ne Dokunmak" isimli fotograf sergisi açtı. Aynı yılın Kasım ayında Abdullah Ekşioğlu ile birlikte Agency Europe & Anatolia haber ajansını kurdu. 1998 yılında yine Abdullah Ekşioğlu ile birlikte Türkiye merkezli uluslararası prodüksiyon firması Eksantrik Prodüksiyon’u kurdu. "Sevgiyle Bütünlenen Yaşam" isimli kitabı da 1998 yılında yayımlandı. Elvin Ekşioğlu Halen Eksantrik Prodüksiyon bünyesinde reklam filmleri yönetmenliği ve Agency Europe & Anatolia'nın Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yapıyor.

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır