Kar Beyaz...


Selim Güneş'in ilk uzun metraj filmi.

03.09.2010 00:09

Kar Beyaz filmi Chicago’da

Fotoğrafçı ve yönetmen Selim Güneş’in Sabahattin Ali’nin ‘Ayran’ isimli öyküsünden uyarladığı ve yönettiği ‘Kar Beyaz’ filmi, kırk altıncı Uluslararası Chicago Film Festivali’ne kabul edildi.
Başrollerini Hakan Korkmaz, Sinem İslamoğlu, Gürsan Piri Onurlu, Kaya Akkaya, Ziver Armağan Açıl, Ruhan Odabaş ve Sinan Koçal’ın paylaştığı ‘Kar Beyaz’, kırk altıncısı bu sene düzenlenecek olan Chicago Film Festivali’nin ‘Dünya Sineması’ bölümünde gösterilecek. Chicago Film Festivali 7-21 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalin ‘Dünya Sineması’ bölümünde usta sinemacıların yeni filmleri ve yeni yetenekler boy gösteriyor.
Şavşat’ta çekilen filmin kısaca öyküsü şöyle: Bir yıl önce babası hapse atılmış olan on iki yaşındaki Hasan, annesinin kasabaya çalışmaya gidişiyle birlikte iki kardeşiyle yalnız kalır. Köye haftada bir kez gelebilen annenin getirdiği yemekler ancak bir kaç gün yeter. Hasan çareyi yol kenarında ayran satıp ekmek alacak para kazanmakta bulur. Kendileriyle hesaplaşırken yaşamın kısır döngüsüne sıkışmış olan Anne, Demirci Halil, Recep, Kadir Dede ve Genç Yolcu’nun yolları, küçük bir köyün yoksulluğunun çıkmazında Hasan’ın yazgısıyla kesişir.     
‘Kar Beyaz’ filminin yönetmenliğinin yanı sıra senaryosunu da yazan Selim Güneş 1961 Borçka doğumlu. Elektrik mühendisliği eğitimi alan Güneş, 1989 yılından itibaren fotoğrafla ilgileniyor. İFSAK üyesi de olan Selim Güneş’in fotoğraf ve yazıları pekçok dergi ve yayında yer aldı. İstanbul fotoğrafları çeken Güneş’in ‘Lodoslar Kenti İstanbul’ isimli bir de fotoğraf albümü bulunuyor. Yurtdışında karma sergilere de katılan Güneş’in, bir de kişisel sergisi ve fotoğraf gösterileri de bulunuyor. Kar Beyaz, Selim Güneş’in ilk sinema filmi.
 

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır