Yavuz Özdel

07.06.2011 10:06

Troia film festivalinde 3. erteleme

İki yıldır bir türlü gerçekleştirilemeyen Çanakkale Troia Film Festivali bu yılda açıklandığı tarihte yapılamadı. İlk olarak 2010 yılının yaz aylarında yapılacağı açıklanan ve bir çok ünlü ismi ülkemize getireceği vaadinde bulunan festival yönetimi çeşitli aksaklıklardan dolayı festivalin yapılacağı ilk tarihi ertelemek zorunda kaldığını açıklamıştı. Açıklanan ikinci tarihte de gerçekleşemeyen festivalin yöneticileri istifa etmiş ve Çanakkale Troia Film Festivali'nin FYM Creative Group yönetimine devredildiği açıklanmıştı. Grup 1. Uluslararası Troia Film Festivali'nin 15-19 Haziran 2011 tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleşeceğini basın  bülteni ile duyurmuş ve çalışmalara başlamıştı. FYM Creative Grup başkanı Yavuz Özdel hafta başında yaptığı açıklamada festivalin çeşitli gerekçelerle bir kez daha açıklanan tarihte yapılamayacağını ve ertlendiğini kısa bir basın açıklamasıyla sektör temsilcilerine duyurdu. İlgili açıklama metni şöyle:

"15 – 19 Haziran 2011 tarihleri arasında FYM Creative Group yönetiminde gerçekleştirilecek 1. Uluslararası Troia Film Festivali; Türk ve Dünya sinemasının nitelikli filmlerini izleyiciyle buluşturmak, ulusal sinemamızın gelişimine katkıda bulunarak güçlenmesi ve büyümesine hizmet vermek ayrıca sinema sektörümüzün estetik ve teknik gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Haziran 2011 ‘de yapmayı hedeflediğimiz Festivali; ülkenin gelişen yoğun siyasi seçim nedeni, gerçek düşlenen hedeflerine ulaşamama kaygısı, ve Çanakkale’nin mevsim şartları göz önüne alınarak festivalin yaz aylarında yapılabilirliği de düşünülerek, Haziran 2012 tarihine ertelendiğini üzülerek tüm sektör temsilci ve ilgililere bildiririz.
Saygılarımızla,
Çanakkale Troia Film Festivali Yönetim Kurulu adına;
FYM Creative Group Başkanı
Yavuz Özdel"

« Önceki Haberi Oku  | Sonraki Haberi Oku »

 

* Bu sayfada yeralan haber Antrakt Sinema Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır. İçerik tamamen özgündür. İzinsiz kopyalanamaz.

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır