Haftanın Yeni Filmleri 09.01.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.06.2014 - Macaristan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Kornel Mundruczo
 

 

Beyaz Tanrı
Feher Isten
White God
13 yaşındaki Lili’nin annesi ve babası ayrı yaşamaktadır. Annesinin bir yurt dışı seyahatine çıkması üzerine, Lili köpeği Hagen ile babasının evine yerleşir. Ancak Macaristan’da yeni çıkan bir yasa gereği melez köpeklerin sahipleri tarafından evde beslenmesi zorlaşmış ve ağır vergiler gelmiştir. Bu yüzden saf ırk olmayan köpekler sahipleri tarafından dışlanmaktadır. Lili’nin babası da tıpkı diğer köpek sahipleri gibi Hagen’i istemez ve onu sokağa atar. Lili bu duruma çok üzülür ve köpeği Hagen’i canla başla her yerde aramaya başlar. Sokakta hayatta kalma mücadelesi veren Hagen’in başına gelmeyen kalmaz. Hagen, yakalayıcıların elinden kaçsa da, önce kurnaz bir dilencinin eline düşer, sonra da bir köpek dövüşü eğitimcisine satılır. Artık Hagen için hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanların köpeklerin dostu olmadığını anlar ve diğer köpeklerle birlikte insanlara savaş açar. İntikamları acı olacaktır. Acaba Lili, insanoğluyla köpekler arasındaki bu savaşı durdurabilecek midir?
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Drama
Süre : 119 dakika
Ülke : Macaristan Almanya İsveç
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Kornel Mundruczo
Senaryo : Kornel Mundruczo, Viktoria Petranyi, Kata Weber.
Müzik : Asher Goldschmidt
Görüntü Yönetimi : Marcell Rev
Kurgu : David Jancso
Sanat Yönetimi : Marton Agh
Oyuncular : Zsofia Psotta, Sandor Zsoter, Lili Horvath, Szabolcs Thuroczy, Lili Monori, Gergely Banki, Tamas Polgar, Karoly Ascher, Erika Bodnar, Body, Bence Csepeli, Janos Derzsi, Csaba Faix, Edit Frajt, Alexandra Gallusz, Pater Gothar, Laszlo Galffi, Andras Hidvegi, Ferenc Lakatos, Luke, Virag Marjai, Laszlo Melis, Kornel Mundruczo, Ervin Nagy, Ilona Nagy.
Yapımcı Firma : Proton Cinema, Pola Pandora Filmproduktions, Filmpartners, The Chimney Pot, Film i Väst, Hungarian National Film Fund, ZDF/Arte.
İthalatçı Firma : Filmartı Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır