Haftanın Yeni Filmleri 20.02.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.12.2014 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Clint Eastwood
 

 

Keskin Nişancı
American Sniper
Donanma SEAL komandolarından Chris Kyle, Irak’a tek amaç için gönderilir: silah arkadaşlarını korumak. Son derece isabetli atışları sayesinde savaş alanında çok sayıda hayat kurtarır. Cesur görevleriyle ilgili hikayeler yayıldıkça "Efsane" lakabını kazanır. Ancak ünü düşman hatlarının gerisinde de yayılmaktadır ve başına ödül konmasıyla birlikte isyancıların öncelikli hedeflerinden biri haline gelir. Ayrıca ev cephesinde de farklı bir savaş içindedir; dünyanın diğer ucundan iyi bir koca ve baba olmak için uğraş verir. Tehlikelere ve evindeki ailesinin ödediği bedele rağmen Chris, Irak’ta dört dönem zorlu görevler yapar ve SEAL’ların "kimseyi arkada bırakma" ruhuna sadık kalır. Ancak eşi Taya’ya ve çocuklarına döndüğünde Chris esas savaşı geride bırakamadığını fark eder.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Action Biography Drama
Süre : 132 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Clint Eastwood
Senaryo : Jason Dean Hall
Müzik : Joseph S. DeBeasi, Clint Eastwood.
Görüntü Yönetimi : Tom Stern
Kurgu : Joel Cox, Gary Roach.
Sanat Yönetimi : Harry E. Otto, Dean Wolcott.
Oyuncular : Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes, Jake McDorman, Kyle Gallner, Max Charles, Brando Eaton, Reynaldo Gallegos, Brian Hallisay, Eric Ladin, Sam Jaeger, Eric Close, Billy Miller, Owain Yeoman, Keir O'Donnell, Marnette Patterson, Cory Hardrict, Sammy Sheik, Leonard Roberts, Navid Negahban, Assaf Cohen, Brett Edwards, Jet Jurgensmeyer, Robert Clotworthy, Fahim Fazli, Mido Hamada, Joel Lambert.
Yapımcı Firma : Warner Bros., 22 & Indiana Pictures, Mad Chance Productions, Malpaso Productions, Village Roadshow Pictures.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Türkiye
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır