Haftanın Yeni Filmleri 20.02.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.11.2014 - İngiltere)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Morten Tyldum
 

 

Enigma
The Imitation Game
İkinci Dünya Savaşı'nın en karanlık zamanlarında matematikçi, kriptanalist Alan Turing ve ekibi, Almanya’nın çözülemez tabir edilen Enigma makinesinin şifrelerini kırarak savaşı kısaltmak ve karşılığında binlerce kişinin hayatını kurtarmak için zamanla yarışırlar.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Biography Drama Thriller
Süre : 113 dakika
Ülke : İngiltere
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Morten Tyldum
Senaryo : Graham Moore
Müzik : Alexandre Desplat
Görüntü Yönetimi : Oscar Faura
Kurgu : William Goldenberg
Sanat Yönetimi : Nick Dent, Rebecca Milton, Marco Anton Restivo.
Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Charles Dance, Allen Leech, Tuppence Middleton, Rory Kinnear, Steven Waddington, Tom Goodman-Hill, Matthew Beard, James Northcote, Hayley Joanne Bacon, Hannah Flynn, Ancuta Breaban, Victoria Wicks, Alex Lawther, Lee Asquith-Coe, Grace Calder, Joseph Oliveira, Will Bowden, Alexander Cooper, Luke Hope, Jack Bannon, Leigh Dent, Jack Tarlton, Guna Gultniece, Alex Corbet Burcher, Stuart Matthews.
Yapımcı Firma : Black Bear Pictures, Bristol Automotive.
İthalatçı Firma : Pinema
Dağıtımcı Firma : Pinema
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır