Haftanın Yeni Filmleri 20.02.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 19.09.2014 - Kanada (Québec))

» Sinemalar ve Seanslar
 

Xavier Dolan
 

 

Mommy
Mommy
48 yaşındaki Diane Després ya da kısaca "Die" kocasını üç sene önce kaybetmiştir. Etrafındaki insanlarca bakımsız bir kadın olarak tanımlanan Die, gözlerini vücuduna diken patronunun önünde kırıtmak da dahil, hayatını dürüstçe kazanmak için yapması gerekeni yapar. Kocasının ölümünden kısa süre sonra tek çocuğu Steve’i hiperaktivite ve dikkat bozukluğu tedavisi için bir rehabilitasyon merkezine yatırır; ama Steve merkezin kafeteryasını ateşe verince zorla uzaklaştırılır. Merkez görevlileri Die’a iki seçenek sunar; ya Steve’i kendi evine götürecek ya da ıslahevine gönderecektir. Islahevinde tedavisi imkansız olduğundan Die oğlunu oraya göndermek istemez. Ama bu durumda ona kendisinin bakması gerekecektir.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Drama
Süre : 139 dakika
Ülke : Kanada
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Xavier Dolan
Senaryo : Xavier Dolan
Müzik : Noia
Görüntü Yönetimi : Andre Turpin
Kurgu : Xavier Dolan
Sanat Yönetimi : Colombe Raby
Oyuncular : Anne Dorval, Antoine Olivier Pilon, Suzanne Clement, Patrick Huard, Alexandre Goyette, Michele Lituac, Isabelle Nelisse, Pierre Yves Cardinal, Viviane Pascal, Natalie Hamel Roy, Vincent Fafard.
Yapımcı Firma : Metafilms, SODEC, Sons of Manual, Super Ecran, Telefilm Canada.
İthalatçı Firma : Kurmaca Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır