Haftanın Yeni Filmleri 27.02.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.11.2014 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

James Marsh
 

 

Her Şeyin Teorisi
Theory of Everything
1963 yılında İngiltere’de Cambridge Üniversitesinde kozmoloji öğrencisi olan Stephen büyük adımlar atmaktadır ve evren için basit ve etkili bir açıklama bulmaya kararlıdır. Cambridge’de güzel sanatlar öğrencisi olan Jane Wilde’a aşık olur ama 21 yaşındaki bu sağlıklı, aktif, genç adama dünyasını sarsan bir teşhis konur. Motor nöron hastalığı; uzuvlarını, yeteneklerini, konuşmasını ve hareketlerini kısıtlayarak iki yıl içine hayatını alacaktır. Jane’in aşkı, muazzam desteği ve kararlılığı çok güçlüdür ve çift evlenir. Yeni karısı yanında yorulmak bilmeden mücadele ederken Stephen teşhisini kabullenmeyi reddeder. Jane, Stephen’ı evrenin yaratılışıyla ilgili ilk teorisini içeren doktorasını bitirmesi için cesaretlendirir. Yeni elde ettiği ve geniş yankı uyandıran doktorasıyla Stephen en hırslı bilimsel çalışmasına başlar. Vücudu giderek kısıtlanırken zihni kuramsal fiziğin uç sınırlarını araştırmaya devam eder. Jane ile birlikte en düşük olasılıklara meydan okurlar, tıpta ve bilimde çığır açarlar ve hayal edebildiklerinden de ötesini elde ederek 21. yüzyıla gelirler.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Biography Drama Romance
Süre : 123 dakika
Ülke : İngiltere
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : James Marsh
Senaryo : Anthony McCarten
Müzik : Johann Johannsson
Görüntü Yönetimi : Benoit Delhomme
Kurgu : Jinx Godfrey
Sanat Yönetimi : John Paul Kelly
Oyuncular : Felicity Jones, Eddie Redmayne, Emily Watson, David Thewlis, Harry Lloyd, Charlotte Hope, Charlie Cox, Lesley Manville, Adam Godley, Maxine Peake, Joelle Koissi, Zac Rashid, Hugh O'Brien, George Hewer, Georg Nikoloff, John W.G. Harley, Tom Prior, Pamela Betsy Cooper, Aaron Ellis, James Wiles, Victoria Emslie, Gioacchino Jim Cuffaro, Richard Cunningham, Kenton Hall, Jill Buchanan, Leigh Dent, Jon Wennington, Frank Leboeuf, Stuart Matthews, Shaun Lucas.
Yapımcı Firma : Working Title Films
İthalatçı Firma : UIP Türkiye
Dağıtımcı Firma : UIP Türkiye
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır