Haftanın Yeni Filmleri 27.02.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 17.10.2014 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Alejandro Gonzalez Inarritu
Film İle İlgili Makaleler
Başak Tuncel - Bad/Man
 

 

Birdman veya (Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Riggan Thomson yeni ve iddialı bir Broadway oyununa önderlik ederek can çekişmekte olan kariyerini canlandırmaya çalışır. Bu bir çok açıdan göze alınması zor bir hamledir; ancak eski sinema süper kahramanı, bu yaratıcı hareketin kendisinin sadece bir Hollywood yıldızı olmadığını kanıtlaması ve insanların gözünde sanatçılığını meşru hale getirmesi için büyük umut içerisindedir. Oyunun açılış gecesi öncesinde Riggan’ın baş aktörü provalar sırasında garip bir şekilde yaralanır ve yeri doldurulması gerekir. Baş aktrist Lesley ve en yakın arkadaşı Jake'in önerisi ile hasılat garantili Mike Shiner baş aktörlüğe getirilir.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Comedy Drama
Süre : 119 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Alejandro Gonzalez Inarritu
Senaryo : Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo.
Müzik : Antonio Sanchez
Görüntü Yönetimi : Emmanuel Lubezki
Kurgu : Douglas Crise, Stephen Mirrione.
Sanat Yönetimi : Kevin Thompson
Oyuncular : Michael Keaton, Emma Stone, Naomi Watts, Edward Norton, Zach Galifianakis, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Merritt Wever, Lindsay Duncan, Damian Young, Natalie Gold, Joel Garland, David Fierro, Bill Camp, Stefanie Bari, Clark Middleton, Anna Hardwick, Dusan Dukic, Jeremy Shamos, Benjamin Kanes, Frank Ridley, Roberta Colindrez, Helena-Alexis Seymour, Stefano Villabona, Raymond Mamrak, Teena Byrd, Dave Neal, Stephen Payne, Katrina E. Perkins, Thomas J. Bellezza, Carrie Ormond, Johanna Day.
Yapımcı Firma : New Regency Pictures, M Prods, Le Grisbi Productions.
İthalatçı Firma : TME / The Moments Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır