Haftanın Yeni Filmleri 06.03.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.12.2014 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Tim Burton
 

 

Büyük Gözler
Big Eyes
Walter Keane, anlaşılmaz ve karmaşık görünen, büyük gözlerle resmettiği portrelerle sıra dışı bir üne kavuşmuştur ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıkar; bu resimler Walter tarafından değil, eşi Margaret tarafından ortaya konmuştur ve Keane ailesinin çığ gibi büyüyen bir yalanın içinde yaşadığı anlaşılır. "Büyük Gözler", Margaret’ın bir sanatçı olarak uyanışını, resimleriyle yakaladığı iz bırakan başarısını ve çoktan uluslararası üne kavuşmuş eşiyle yaşadığı çalkantılı ilişki sürecini konu alıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Biography Drama
Süre : 106 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Tim Burton
Senaryo : Scott Alexander, Larry Karaszewski.
Müzik : Danny Elfman
Görüntü Yönetimi : Bruno Delbonnel
Kurgu : JC Bond
Sanat Yönetimi : Chris August
Oyuncular : Amy Adams, Krysten Ritter, Christoph Waltz, Jason Schwartzman, Terence Stamp, Danny Huston, Stephanie Bennett, Elisabetta Fantone, Heather Doerksen, Andrew Airlie, Jon Polito, Emily Fonda, James Saito, Vanessa Ross, Emily Bruhn, Matthew Kevin Anderson, Steven Wiig, Jill Morrison, Barclay Hope, David Milchard, Fiona Vroom, Leela Savasta, Pomaika'i Brown, Desiree Zurowski, Madeleine Arthur, Ran Wei, Farryn VanHumbeck, Aaron Craven, Adam Reeser.
Yapımcı Firma : Silverwood Films, Electric City Entertainment, Tim Burton Productions, The Weinstein Company.
İthalatçı Firma : Mars Cinema Group
Dağıtımcı Firma : Mars Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır