Haftanın Yeni Filmleri 13.03.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 06.03.2015 - Azerbaycan)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe Dublaj,  

Kenneth Branagh
 

 

Sindirella
Cinderella
Çok sevdiği babasına destek olmak isteyen Ella üvey annesini ve kızları Anastasia ile Drisella'yı evlerinde dostça karşılar. Ama Ella’nın babası ansızın ölünce, kendisinin kıskanç ve zalim yeni ailesinin insafına kaldığını görür. Sonunda küllerle kaplı bir hizmetçiden başka bir şey olmaz. Adı Sindirella olarak değiştirilen Ella umudunu yitirmeyerek, kendisine yapılan kötülüklere rağmen, annesinin ölürken söylediği son sözlere saygı göstererek cesur ve nazik olmaya kararlıdır. Bir gün ormanda cesur bir yabancıyla karşılaşır. Gerçek bir prens olduğundan, sarayda sadece bir çırak olmadığından habersiz, Ella sonunda ruh eşiyle tanıştığını hisseder. Saraydan gelen ve bütün genç kızların katılması istenen balo daveti Ella'nın yakışıklı Kit'le tekrar karşılaşma umudunu arttırır. Ne yazık ki, üvey annesi baloya katılmasını yasaklar ve elbisesini paramparça eder. Ama sonu iyi biten her masal gibi, yardım gecikmez; yanında bir balkabağı ve birkaç faresi olan kibar bir dilenci kadın gelir ve Sindirella’nın hayatını sonsuza dek değiştirir.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Adventure Drama Family
Süre : 112 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Kenneth Branagh
Senaryo : Aline Brosh McKenna, Chris Weitz.
Müzik : Patrick Doyle
Görüntü Yönetimi : Haris Zambarloukos
Kurgu : Martin Walsh
Sanat Yönetimi : Leslie Tomkins
Oyuncular : Cate Blanchett, Lily James, Richard Madden, Helena Bonham Carter, Nonso Anozie, Stellan Skarsgard, Sophie McShera, Holliday Grainger, Derek Jacobi, Ben Chaplin, Hayley Atwell, Rob Brydon, Jana Perez, Alex Macqueen, Tom Edden, Gareth Mason, Paul Hunter, Eloise Webb, Joshua McGuire, Matthew Steer, Mimi Ndiweni, Laura Elsworthy, Ella Smith, Ann Davies, Gerard Horan, Katie West, Daniel Tuite, Anjana Vasan, Stuart Neal.
Yapımcı Firma : Allison Shearmur Productions, Beagle Pug Films, Genre Films, Walt Disney Pictures.
İthalatçı Firma : UIP Türkiye
Dağıtımcı Firma : UIP Türkiye
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır