Haftanın Yeni Filmleri 13.03.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 23.11.2013 - Japonya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Isao Takahata
 

 

Prenses Kaguya Masalı
Kaguyahime no Monogatari
The Tale of Princess Kaguya
Fakir bir orman köyünde yaşayan ve hayatını kestiği bambuları satarak kazanan yaşlı bir oduncu, bir gün ormanda çalışırken yerden bir bambunun filizlendiğini ve çabucak büyüdüğünü görür. Merakla yanına gidince, bambunun tomurcuklanıp açıldığını ve içinden minik bir prenses çıktığını fark eder. Oduncu bu minicik prensesi evine götürür. Avucunun içinde sakladığı prensesi karısına gösteren oduncu, prensesin birdenbire bir bebeğe dönüştüğünü görünce çok şaşırır. Diğer bebeklerden farklı olan bu bebek, hızla büyüyerek oduncunun bambu filizinin içinde görmüş olduğu prensese dönüşür. Yıllar geçerken, küçük prensese öz çocukları gibi bağlanan oduncu ile karısının aklında tek bir soru vardır: Bu güzeller güzeli kız aslında kimdir ve nereden gelmiştir?
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2013
Tür * : Animation Drama Fantasy
Süre : 137 dakika
Ülke : Japonya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Isao Takahata
Senaryo : Isao Takahata, Riko Sakaguchi.
Müzik : Joe Hisaishi
Görüntü Yönetimi : Keisuke Nakamura
Kurgu : Toshihiko Kojima
Sanat Yönetimi : Kazuo Oga
Oyuncular : Seslendirme: Aki Asakura, Kengo Kora, Nobuko Miyamoto, Takeo Chii, Atsuko Takahata, Hikaru Ijuin, Isao Hashizume, Nakamura Shichinosuke, Ryudo Uzaki, Shinosuke Tatekawa, Takaya Kamikawa, Tamaki Kojo, Tatsuya Nakadai, Tomoko Tabata, Yukiji Asaoka.
Yapımcı Firma : Studio Ghibli, Dentsu, Hakuhodo DY Media Partners, KDDI Corporation, Mitsubishi, Nippon Television Network, Toho.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır