Haftanın Yeni Filmleri 17.04.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 03.12.2014 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Cédric Jimenez
 

 

Kanunun Kuvveti
La French
The Connection
1975 Marsilya, genç polis memuru Pirere Micheal bölgeye yeni atanmıştır ve organize suçlarla savaşmak ilk hedefidir. Ortadan kaldırmak istediği suç örgütü de tüm dünyaya eroin satışı yapan mafya örgütü French Connection’dır. Tüm uyarılara rağmen olayı kişiselleştiren ve bu örgütü kökten çözmeye karar veren Pierre Micheal, örgütün başındaki dünyaca ünlü mafya babası Gaetan Zampa’nın hedefi haline gelir. Her ikisi de birbirinden kurtulmak için daha önce denenmemiş olanı denemek zorunda olduklarını anlayacaklardır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Action Crime Thriller
Süre : 135 dakika
Ülke : Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Cédric Jimenez
Senaryo : Audrey Diwan, Cédric Jimenez.
Müzik : Guillaume Roussel
Görüntü Yönetimi : Laurent Tangy
Kurgu : Sophie Reine
Sanat Yönetimi : Patrick Schmitt
Oyuncular : Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Celine Sallette, Benoit Magimel, Pauline Burlet, Guillaume Gouix, Eric Godon, Melanie Doutey, Feodor Atkine, Bruno Todeschini, Moussa Maaskri, John Flanders, Kevin Van Doorslaer, Xavier Alcan, Alexia Depicker, Bernard Blancan, Yvonne Gradelet, Cyril Lecomte, Philippe Petit, Gérard Meylan, Olivier Cabassut, Aran Bertetto, Alain Zef, Laurent Casanova, Chris Tomneer, Dominique Simonin, Chuck Hargrove, Eric Marcel.
Yapımcı Firma : Gaumont, Légende Films, France 2 Cinéma.
İthalatçı Firma : D Productions
Dağıtımcı Firma : Pinema
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır