Haftanın Yeni Filmleri 24.04.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 31.12.2014 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Daniel Barnz
 

 

Cake
Cake
Claire Bennett acı içindedir. Fiziksel acısı vücudundaki yara izlerinden ve hareket ediş şeklinden bellidir; bu acı her adım atma girişiminde kendini gösterir. Claire duygusal acısını saklamakta da iyi değildir. Hakaret derecesinde açık sözlü davranan genç kadının öfkesi hemen hemen her etkileşiminde su yüzüne çıkar. Kocasını ve arkadaşlarını kendinden uzaklaştırmıştır; kronik ağrı destek grubu bile onu gruptan atmıştır. Claire’in çevresinde kahyası ve bakıcısı Silvana, dışında kimse kalmamıştır. O da patronunun içki ve reçeteli ağrı kesicilerine zar zor tahammül göstermektedir. Diğer yandan, Claire’in kronik ağrı destek grubunun üyesi Nina’nın intiharı bir başka saplantıyı beraberinde getirir. Pek fazla tanımadığı bir kadının ölümüne ilişkin soruların peşine düşen Claire, hayat ile ölüm, terk ediş ve kalp kırıklığı, tehlike ve kurtuluş arasındaki sınırları irdeler. Kendini Nina’nın geride bıraktığı kocası ve oğlunun hayatına sokan Claire, belki de kurtuluşu onlarda bulacaktır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Drama
Süre : 102 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Daniel Barnz
Senaryo : Patrick Tobin
Müzik : Christophe Beck
Görüntü Yönetimi : Rachel Morrison
Kurgu : Kristina Boden, Michelle Harrison.
Sanat Yönetimi : Brittany Bradford
Oyuncular : Anna Kendrick, Jennifer Aniston, Britt Robertson, Felicity Huffman, Lucy Punch, Sam Worthington, Camille Guaty, Mamie Gummer, Chris Messina, Misty Upham, William H. Macy, Ashley Crow, Adriana Barraza, Rose Abdoo, Pepe Serna, Julio Oscar Mechoso, Allen Maldonado, Camille Mana, Paula Cale, Evan O'Toole, Alma Martinez, Andrew Elvis Miller, Manuel Garcia-Rulfo, Laura Putney, Clayton Frey, Lizzie Peet, Carol Lyn Black, Truth Stoval, Tasun Stoval, Soloicus Twentius Eightican, Erica Frene, David A. Garcia, Louie Novoa.
Yapımcı Firma : Cinelou Films, Echo Films, We're Not Brothers Productions.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
Dağıtımcı Firma : Warner Bros. Türkiye
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır