Haftanın Yeni Filmleri 08.05.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 15.04.2015 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Daniel Espinosa
 

 

44. Çocuk
Child 44
Yetim bir savaş kahramanı olan Leo Demidov, gizli servisin rütbe basamaklarını tırmanıp devletin iç güvenliğinden sorumlu hale gelir. Sadist meslektaşı Vasil, daha önce şüphelendiği Anatoly Tarasovich Brodsky adındaki ajanı yakaladığında, ajan “hain” olarak, Leo’nun öğretmen karısı Raisa’yı hedef gösterir. Raisa vatana ihanet suçuyla sorgulandığı sırada Leo, tren yolu kenarında bulunmuş bir çocuk cesedi olayı ile ilgilenmektedir. Aksi deliller olsa da Leo bu ölümü, çocuğun babası MGB ajanı Alexei Andreyev’e, Stalin‘in “Cennette suç yok” politikası sebebi ile bir kaza olarak tanımlar. Leo karısı aleyhinde bir ifadede bulunmadığı için MGB Komutanı Major Kuzmin, çifti bir sanayi şehri olan Volsk’a sürgüne gönderir. Tek odalı bir harabede yaşamlarını sürdürürken, Alexei’nin oğlunun ölümüne birebir benzeyen cinayetlerden haberdar olurlar. Yörenin polis şefi General Nesterov ile birlikte Moskova’ya geri sızarlar ve ipucları onları fabrika çalışanı Vladimir Malevich’e götürür.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama Thriller
Süre : 137 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri İngiltere Çek Cumhuriyeti Romanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Daniel Espinosa
Senaryo : Richard Price
Müzik : Jon Ekstrand
Görüntü Yönetimi : Oliver Wood
Kurgu : Pietro Scalia, Dylan Tichenor.
Sanat Yönetimi : Erik Polczwartek, Martin Vackar.
Oyuncular : Tom Hardy, Joel Kinnaman, Gary Oldman, Noomi Rapace, Jason Clarke, Vincent Cassel, Dev Patel, Fares Fares, Paddy Considine, Tara Fitzgerald, Sam Spruell, Nikolaj Lie Kaas, Josef Altin, Ned Dennehy, Anna Rust, Xavier Atkins, Mark Lewis Jones, Michael Nardone, Agnieszka Grochowska, Vlastina Svátkova, Fedja Stukan, Barbora Lukesova, Joseph Harmon, Sonny Ashbourne Serkis, Anssi Lindström, Petr Vanek, David Bowles, Lottie Steer.
Yapımcı Firma : Summit Entertainment, Worldview Entertainment, Scott Free Productions, Etalon Film, Stillking Films.
İthalatçı Firma : TME / The Moments Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır