Haftanın Yeni Filmleri 15.05.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.03.2015 - İngiltere)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Saul Dibb
 

 

Aşk Uğruna
Suite Française
II. Dünya Savaşı sırasında Fransa Nazi işgali altındayken genç ve güzel Lucile, birlikte yaşadığı kayınvalidesinin baskısından boğulmuş, savaştaki eşinden haber beklemektedir. Bir grup Alman askeri evleri işgal ederek yerleşmeye başlayınca iki kadın Teğmen Bruno’yu ağırlamak zorunda kalır. Lucile bu yakışıklı ve kibar Alman subayına kayıtsız kalmaya çalışsa da aralarındaki çekime engel olamaz. Başta kayınvalidesi olmak üzere çevredekilerin dikkatini çekecek olan bu aşk, tüm gerçeklere inat savaşın gölgesinde var olmaya çalışırken pek çok insanın kaderini elinde tutacaktır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Drama Romance War
Süre : 107 dakika
Ülke : İngiltere Fransa Kanada
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Saul Dibb
Senaryo : Matt Charman, Saul Dibb.
Müzik : Rael Jones
Görüntü Yönetimi : Eduard Grau
Kurgu : Chris Dickens
Sanat Yönetimi : Gareth Cousins, Patrick Rolfe.
Oyuncular : Margot Robbie, Ruth Wilson, Michelle Williams, Sam Riley, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts, Alexandra Maria Lara, Eileen Atkins, Lambert Wilson, Harriet Walter, Tom Schilling, Clare Holman, Eric Godon, Simon Dutton, Deborah Findlay, Diana Kent, Juliet Howland, Louise Ford, Martin Swabey, Vincent Doms, Niclas Rohrwacher, Tara Casey, Anton Kouzemin, Luan Gummich, Moritz Heidelbach, Sascha Migge, Dominik Engel, Themis Pauwels.
Yapımcı Firma : Alliance Films, Qwerty Films, Scope Pictures, TF1 Films Production.
İthalatçı Firma : Calinos Films
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır