Haftanın Yeni Filmleri 03.07.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.05.2015 - Avustralya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Julian Jarrold
 

 

Kaçak Prenses
A Royal Night Out
8 Mayıs 1945, II. Dünya Savaşı’nın sonlandığı günün ertesinde İngiltere’de büyük bir kutlama olacak, geride kalan acı dolu altı yıl kadehlerle, kahkahalarla, havai fişeklerle geçmişe gömülecektir. Geçen altı yılda gündelik hayatları herkesinki kadar etkilenen iki kişi daha vardır: Prenses Elizabeth ve Prenses Margaret. Kekemeliği ile bilinen Kral George ile Kraliçe Elizabeth kutlamaların yapılacağı gece, Kral halka seslenirken kızlarının yanlarında olmasını isterler. Fakat tahtın varisi Prenses Elizabeth için sokaktaki hayata karışabileceği son şanstır bu gece. Kral ve Kraliçeyi ikna eden iki prenses kutlamalara katılmak için saraydan ayrılırlar. Bu ayrılış prensesleri macera ve eğlenceyle dolu bir geceye sürüklerken, geleceğin kraliçesi Elizabeth, Jack isminde kaçak bir askerle ve o güne dek hiç hissetmediği duygularla tanışır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama Romance Thriller
Süre : 97 dakika
Ülke : İngiltere
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Julian Jarrold
Senaryo : Trevor De Silva, Kevin Hood.
Müzik : Paul Englishby
Görüntü Yönetimi : Christophe Beaucarne
Kurgu : Luke Dunkley
Sanat Yönetimi : Tim Blake, Steve Carter.
Oyuncular : Sarah Gadon, Emily Watson, Rupert Everett, Jack Reynor, Roger Allam, Anastasia Harrold, Bel Powley, Jack Laskey, Jack Gordon, Hannah Flynn, Laurence Spellman, Maria Lee Metheringham, Russell Balogh, Luke Hope, Hayley Squires, Shonn Gregory, Sophia Di Martino, Sean Lyons, John Neville, Miroslav Zaruba, Jack Brady, Ben Probert, Tim Potter, Emma Connell, Jessica Jay, Jamie Body, Samantha Baines, Greg Landuyt, Jacob Greener-Tofts.
Yapımcı Firma : Ecosse Films, Filmgate Films, Scope Pictures.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır