Haftanın Yeni Filmleri 11.09.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 11.09.2014 - İtalya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Joshua Oppenheimer
 

 

Sessizliğin Bakışı
The Look of Silence
Öldürme Eylemi belgeselinde 1960’larda Endonezya’da yüz binlerce insanı öldüren katillerin hikayesini anlatan Joshua Oppenheimer, Sessizliğin Bakışı’nda da bizi o günlerde ağabeyini kaybetmiş Adi ile tanıştırıyor. Ağabeyinin ölümünün detaylarını "Öldürme Eylemi"nin çekimleri sırasında öğrenen Adi, bugün hala iktidarda olan katillerle yüzleşmeye karar veriyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Documentary
Süre : 103 dakika
Ülke : Danimarka Finlandiya Endonezya Norveç İngiltere
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Joshua Oppenheimer
Senaryo :
Müzik : Seri Banang, Mana Tahan.
Görüntü Yönetimi : Lars Skree
Kurgu : Niels Pagh Andersen
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma : Anonymous, Final Cut for Real, Making Movies Oy, Piraya Film A/S, Spring Films.
İthalatçı Firma : Kurmaca Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır