Haftanın Yeni Filmleri 02.10.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.01.2015 - Portekiz)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Edward Zwick
Film İle İlgili Makaleler
Burçin Aydoğdu - ‘Şah Mat’ın şifreleri
 

 

Şah Mat
Pawn Sacrifice
Film, Amerikalı satranç duayeni Bobby Fisher’ın Rus rakibi Boris Spassky ile 1972 yılında karşılaştığı satranç maçını konu alıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2014
Tür * : Biography Drama
Süre : 114 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Edward Zwick
Senaryo : Steven Knight
Müzik : James Newton Howard
Görüntü Yönetimi : Bradford Young
Kurgu : Steven Rosenblum
Sanat Yönetimi : Lisa Clark, Jean-Pierre Paquet.
Oyuncular : Tobey Maguire, Lily Rabe, Peter Sarsgaard, Liev Schreiber, Sophie Nelisse, Michael Stuhlbarg, Robin Weigert, Evelyne Brochu, Seamus Davey-Fitzpatrick, Ilia Volok, Aiden Lovekamp, Andreas Apergis, Nathaly Thibault, Conrad Pla, Katie Nolan, Raphael Grosz-Harvey, Arthur Holden, John Maclaren, Brett Watson, Spiro Malandrakis, Carlo Mestroni, Peter Janov, Eric Lee Huffman, Jonathan Dubsky, Dennis Staroselsky, Vitali Makarov, Lydia Zadel, Sam Stone, Shawn Campbell, Eugene Nomura, Norman Lehnert, Benoit Priest.
Yapımcı Firma : Gail Katz Productions, MICA Entertainment, Material Pictures, PalmStar Media.
İthalatçı Firma : TME / The Moments Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır