Haftanın Yeni Filmleri 02.10.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 09.09.2015 - İngiltere)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Brian Helgeland
 

 

Efsane
Legend
1950'li ve 60'lı yıllarda İngiltere'de terör estiren gangster ikizler Ronald ve Reginald Kray kardeşlerinin gerçek hikayesinin anlatıldığı "Efsane"; Kray kardeşlerinin bir şehri hakimiyeti altına alışının ardında yatan sırları ve acımasız yeraltı suç dünyasının kapılarını aralıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Biography Crime Thriller
Süre : 131 dakika
Ülke : İngiltere Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Brian Helgeland
Senaryo : Brian Helgeland
Müzik : Carter Burwell
Görüntü Yönetimi : Dick Pope
Kurgu : Peter McNulty
Sanat Yönetimi : Patrick Rolfe
Oyuncular : Tom Hardy, Emily Browning, Taron Egerton, Christopher Eccleston, David Thewlis, Tara Fitzgerald, Colin Morgan, Paul Anderson, Aneurin Barnard, Chazz Palminteri, Daniel Westwood, Stephen Lord, Lorraine Stanley, Millie Brady, Leila Wong, Ancuta Breaban, Adam Fogerty, Josh Myers, Tiger Rudge, Mel Raido, Sam Hoare, Lasco Atkins, Chris Mason, Tim Faraday, David Olawale Ayinde, Richard Riddell, Frankie Fitzgerald, Philip Howard, Russell Balogh.
Yapımcı Firma : Anton Capital Entertainment, Cross Creek Pictures, StudioCanal, Working Title Films.
İthalatçı Firma : Horizon International
Dağıtımcı Firma : MC Film Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır