Haftanın Yeni Filmleri 23.10.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 17.06.2015 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Deniz Gamze Ergüven
 

 

Mustang
Mustang
Mustang, bir Karadeniz kasabasında büyükanneleriyle yaşayan, büyüme çağındaki 5 yetim kız kardeşin maruz kaldıkları toplum baskısına karşı kendi yöntemleriyle direnişlerini ve özgürlük arayışlarını konu alıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 97 dakika
Ülke : Fransa Almanya Türkiye Katar
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Deniz Gamze Ergüven
Senaryo : Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour.
Müzik : Warren Ellis
Görüntü Yönetimi : David Chizallet, Ersin Gök.
Kurgu : Mathilde Van de Moortel
Sanat Yönetimi : Serdar Yemişçi
Oyuncular : Güneş Şensoy, Doğa Zeynep Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu, İlayda Akdoğan, Nihal G. Koldaş, Ayberk Pekcan, Bahar Kerimoğlu, Burak Yiğit, Erol Afşin, Suzanne Marrot, Şerife Kara, Aynur Kömeçoğlu, Serpil Reis, Rukiye Sarıahmet, Kadir Çelebi, Müzeyyen Çelebi.
Yapımcı Firma : CG Cinéma, Vistamar Filmproduktion, Uhlandfilm, Bam Film.
İthalatçı Firma : Kurmaca Film
Dağıtımcı Firma : M3 Film
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır