Haftanın Yeni Filmleri 04.12.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.10.2015 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Peter Sollett
 

 

Aşka Özgürlük
Freeheld
Philedelphia’nın Oscar adayı senaristi Ron Nyswaner’ın kaleminden çıkan Aşka Özgürlük/Freeheld, 2008 senesinde Oscar ödülü alan kısa belgesele dayanıyor. Aşka Özgürlük, Laurel Hester ile Stacie Andree’nin gerçek aşk hikâyesiyle eşitlik, adalet ve medeni haklar mücadelesini anlatıyor. Takdir belgeli bir kadın komiser olan Laurel, kendisine dördüncü evrede kanser teşhisi konduğunda tazminatını eşi Stacie’ye devretmek ister. Ne var ki bölge yetkilileri bu talebe karşı çıkar. Tuttuğunu koparan bir dedektifle bir aktivist Laurel ile Stacie’nin yanında yer alarak hem emniyet mensuplarını hem de sıradan vatandaşları harekete geçirecektir. Hem kişisel hem de siyasal bir mücadeleyi ele alan bu dokunaklı cesaret hikâyesi ilk gösterimini Eylül ayında Toronto Film Festivali’nde yaptı. Aşka Özgürlük / Freeheld gerçek aşk hikayesiyle ve güçlü oyuncularıyla çok beğenildi. Miley Cyrus’un film için özel seslendirdiği şarkısı Hands Of Love Amerika vizyonundan önce yayınlandı ve çok büyük ilgi gördü. https://www.youtube.com/watch?v=BT2w9-QB1b4
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Biography Drama Romance
Süre : 103 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Peter Sollett
Senaryo : Ron Nyswaner
Müzik : Hans Zimmer
Görüntü Yönetimi : Maryse Alberti
Kurgu : Andrew Mondshein
Sanat Yönetimi : Patrice Andrew Davidson
Oyuncular : Ellen Page, Julianne Moore, Steve Carell, Michael Shannon, Josh Charles, Luke Grimes, Mary Birdsong, Gabriel Luna, Stink Fisher, Dennis Boutsikaris, Skipp Sudduth, Tom McGowan, Jeannine Kaspar, Anthony DeSando, Mina Sundwall, Suzanne Savoy, Kelly Deadmon, Kevin O'Rourke, April Szykeru, Crawford M. Collins, Jess Jacobs, Robbie Tann, Inna Muratova, Mary Joy, Brenda Kuciemba, Justine S. Harrison, Karl Jacob, Ice Aysun Leidl, Julie Reiber.
Yapımcı Firma : Double Feature Films, Endgame Entertainment, High Frequency Entertainment, Head Gear Films, Metrol Technology.
İthalatçı Firma : Filma
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır