Haftanın Yeni Filmleri 18.12.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.11.2015 - Yunanistan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jessie Nelson
 

 

Mutlu Yıllar
Love the Coopers
Ah, Noel sezonu. Herkesin bir araya gelidiği sihirili anlar. Ve tek bir şeyi hatırlatıyor… Charlotte Cooper’in tek bir noel dileği vardı. Ailesine kusursuz bir Noel hatırası yaşatmak. Ancak dört kuşaklık Cooper ailesinin bir çatı altında toplanması kusursuzdan başka her şeye benziyordu. Konfor ve neşe yakalaması kolay bir şey değildi. Çok fazla kar yağacak, yiyecekler havalanacak ve beklenmedik misafirler onlara katılacaktır. Ama önce, noel şansı Cooperların eve yolculuğunu etkileyecektir. Sam Cooper ailenin tekrar bir araya gelmesini sağlamak için, 40 yıllık karısı olan Charlotte’un teklifini kabul eder. Kızları Eleanor, havaalanında zaman öldürürken, nişanlısı tarafından ihanete uğramış ve bir ilişkisi olmadan ailesinin yanına nasıl gideceğini kara kara düşünmektedir. Beklenmedik bir şekilde ailesine kavuşması kar yüzünden ertelenen, ordu görevlisi Joe ile yolları kesişir. Charlotte ve Sam’in oğlu Hank yalnız başına ebeveyn olmanın “keyfini” çıkarmaktadır. 5 yaşındaki kızı Madison, 7 yaşındaki Bo ve 16 yaşındaki Charlie, istemeden de olsa babalarının aşkı bulmasını sağlarlar. Ancak Hank’in eski karısı Angie her şeyi karıştırmaktadır. Hank’in en büyük dileği ise, kimseye işini kaybettiğini fark ettirmeden yenisini bulmaktır. Charlotte’un kız kardeşi Emma ise alış veriş merkezinde ufak bir hırsızlığa karışır ve Memur Williams tarafından tutuklanır. Bucky, Charlotte ve Emma’nın babasıdır. Bucky beklenmedik bir şekilde garson Ruby’e kendisini kızlarından daha yakın hisseder. Sam ‘in yaşlı ve yavaş yavaş anılarının silindiğini düşünen hoş teyzesi Fishy, tüm aileyi gülümsetebilen yaşayan bir Cooper tarihidir. Ve son olarak ailenin sevilen köpeği Rags. Tüm Noel buluşmalarında oradadır ve en hatırlanmaya değer hatıranın da içinde olacaktır. CBS Films Mutlu Yıllar’ı sunar. Bir Imagine Entertainment, Groundswell Film ve Handwritten Film prodüksiyonu. Aile Bağları’nın yapımcılarından bir çoklu jenerasyon noel komedisi. Filmin başrollerinde Akademi Ödüllü Alan Arkin (Operasyon: Argo), Altın Küre ödüllü John Goodman (Sen Şarkılarını Söyle), Ed Helms (Hangover serisi), Akademi ödüllü Diane Keaton (Aşkta Herşey Mümkün), Anthony Mackie (Avengers serisi), Amanda Seyfried (Ted 2), Akademi ödülü adayı June Squibb (Nebraska), Akademi ödüllü Marisa Tomei (Çılgın Aptal Aşk), Olivia Wilde (Zafere Hücum), Alex Borstein (Family Guy) ve Jack Lacy (Obvious Child) bulunuyor. Filmin yönetmen koltuğunda Jessie Nelson (Benim Adım Sam) oturuyor, senaryosu ise Steven Rogers (Stepmom) tarafından yazılmış. Filmin yapımcılığını Michael London (Aile Bağları), Jessie Nelson ve Janice Williams (Trumbo) yapıyor. Yapım yönetmenliğinde ise Kim Roth, Anna Culp, Ted Gidlow, Steven Rogers ve Diane Keaton bulunuyor. Ayrıca filmin fotoğraf yönetmenliğini Elliot Davis (Benim Adım Sam), üretim tasarımcılığını Beth Rubino, editörlüğünü Nancy Richardson, kostüm dizaynını Hope Hanafin üstleniyor. Filmin müziklerini Nick Urata, kastingini Mary Vernieu ve Venus Kanani yapıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Comedy
Süre : 107 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jessie Nelson
Senaryo : Steven Rogers
Müzik : Nick Urata
Görüntü Yönetimi : Elliot Davis
Kurgu : Nancy Richardson
Sanat Yönetimi : Gregory A. Weimerskirch
Oyuncular : Olivia Wilde, Amanda Seyfried, Marisa Tomei, John Goodman, Diane Keaton, Anthony Mackie, Ed Helms, Alex Borstein, Jake Lacy, Alan Arkin, Timothee Chalamet, Jon Tenney, June Squibb, Dan Amboyer, Cady Huffman, Quinn McColgan, Michelle Veintimilla, Krista Marie Yu, Keenan Jolliff, Kanani Rose Rogers, Maxwell Simkins, Kristin Slaysman, Jacob Dumont, Lev Pakman, Michael Paradise, Nicholas Luna, Blake Baumgartner.
Yapımcı Firma : CBS Films, Groundswell, Imagine Entertainment.
İthalatçı Firma : TME / The Moments Entertainment
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır