Haftanın Yeni Filmleri 18.12.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 11.09.2015 - İspanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Julio Medem
 

 

Ma Ma
Ma Ma
Magda o dönem işsiz olan bir öğretmendir ve göğüs kanserine yakalanır, ilk sefer kanser iyileşebilir durumdadır fakat daha sonra tekrar eder ve artık iyileşemez durumdadır. İspanya’nın ekonomik kriz yaşadığı en kötü yıldır, İspanyol futbol ligi Avrupa’da iki kez şampiyon olmuştur. Magda çaresiz durumuyla yüzleşmek için çevresindekilerin de yardımıyla mizaha başvurur; on yaşındaki oğlu bir futbol fanatiğidir, jinekoloğu şarkı söylemeyi seven biridir, karısını ve kızını yakın zamanda kaybeden bir adamla tanışır. Magda hayatın sadece burada ve şimdi olduğuna inanmaktadır, onu diğer dünyada neyin beklediğiyle ilgilenmez, hayattan ne kadar zevk alınabilirse almaya bakar ve etrafındakilere de bu duyguyu bulaştırır. Yaşayacak dört ayı kaldığında hamile kaldığını öğrenen Magda kendi kaderini zorlayacaktır. Bir ilkokulda öğretmenlik yapmakta olan Magda, meme kanserine yakalandığını öğrenir. Daha önce de yakalanıp iyileştiği hastalığın bu kez epeyce ilerlediği ortaya çıkar. Magda yaşadığı bu zor günlerde en yakınlarının neşesine güvenmektedir: Bunlar, 10 yaşındaki futbol delisi oğlu, bir türlü şarkı söyleyemeyen jinekoloğu ve karısını ve kızını bir kazada kaybeden ve Magda’nın hayatına aniden giriveren bir adamdır… Hayattan alabildiğince keyif almanın derdinde olan Magda, bunu yanındakilere de geçirmek ister. Kendisine 6 aylık ömür biçildiği gün hamile olduğunu öğrenir ve kaderini değiştirmeye karar verir.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Drama
Süre : 111 dakika
Ülke : İspanya, Fransa.
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Julio Medem
Senaryo : Julio Medem
Müzik : Alberto Iglesias
Görüntü Yönetimi : Kiko de la Rica
Kurgu : Iván Aledo, Julio Medem.
Sanat Yönetimi : Montse Sanz
Oyuncular : Penelope Cruz, Luis Tosar, Jon Kortajarena, Ciro Miro, Alex Brendemühl, Asier Etxeandia, Norberto Trujillo B., Samuel Viyuela.
Yapımcı Firma : Mare Nostrum Productions, Morena Films.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır