Haftanın Yeni Filmleri 25.12.2015  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 15.10.2015 - İtalya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Yorgos Lanthimos
 

 

The Lobster
The Lobster
Yakın gelecekte geçen ve aşk hikayesi diyebileceğimiz filmde Şehir’in kurallarına göre yalnız insanlar yakalanıyor ve Otel’e yerleştiriliyor. 45 gün içinde kendilerine bir partner bulmak zorundalar. Eğer bulamazlarsa kendilerinin seçeceği bir hayvana dönüşecekler ve Orman’a bırakılacaklar. Çaresiz bir Adam Otel’den kaçıp Orman’a saklanır, yasalara aykırı olsa da Yalnız’ların yaşadığı ve birbirlerine özgürce aşık olabildikleri bir yer vardır.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tür * : Comedy Romance Sci-Fi
Süre : 118 dakika
Ülke : Yunanistan İngiltere İrlanda Hollanda Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Yorgos Lanthimos
Senaryo : Efthymis Filippou, Yorgos Lanthimos.
Müzik : Amy Ashworth
Görüntü Yönetimi : Thimios Bakatakis
Kurgu : Yorgos Mavropsaridis
Sanat Yönetimi : Mark Kelly
Oyuncular : Rachel Weisz, Lea Seydoux, Colin Farrell, Ben Whishaw, John C. Reilly, Olivia Colman, Ashley Jensen, Michael Smiley, Jessica Barden, Roger Ashton-Griffiths, Ariane Labed, Rosanna Hoult, Angeliki Papoulia, Degnan Geraghty, Seana Kerslake, Walter McCabe, Heidi Ellen Love, Anthony Moriarty, Kevin McCormack, Mark McCormack, Stephen Ryan, Nancy Onu, Emma O'Shea, Cian Boylan.
Yapımcı Firma : Film4, Eurimages, Greek Film Center, Nederlands Fonds voor de Film.
İthalatçı Firma : Calinos Films
Dağıtımcı Firma : Pinemart
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır