Haftanın Yeni Filmleri 27.10.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.10.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Pelin Esmer
 

 

İşe Yarar Bir Şey
İşe Yarar Bir Şey
Something Useful

Leyla gibi biri neden lise arkadaşlarıyla buluşma yemeğine gider ki? Yirmi beş yıldır hiçbir lise yemeğine gitmemiş... Üstelik 16 saat süren bir tren yolculuğuyla! Hemşirelik son sınıf öğrencisi Canan, o niye trende? Gönlünde oyuncu olmak varken hemşire adayı olarak hiç istemediği bir iş görüşmesine gidiyor. Peki Yavuz? Hareketsiz yatıyor bir pencerenin önünde, seyyar satıcıları, faytonları, sokaktaki insanları izliyor bütün gün. Canan’ı bekliyor, belki de Leyla’yı, belki de bir gece treninde yolları kesişen katil ile şairi.

Why would someone like Leyla go to a high school reunion dinner? And take an overnight train to get there. After all, she hasn’t been to a single one for the last 25 years... What is Canan, a student nurse, doing on the train? Reluctantly going to an interview for a nursing job when she would like to be an actress instead. And Yavuz? He spends all day lying by the window watching the passing hawkers, horse carriages, and people. He is waiting for Canan, or maybe Leyla, or maybe a murderer and a poet who meet on a train one night.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Drama
Süre : 107 dakika
Ülke : Türkiye Fransa Almanya Hollanda
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Pelin Esmer
Senaryo : Pelin Esmer, Barış Bıçakçı.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Gökhan Tiryaki
Kurgu : Pelin Esmer, Evren Luş.
Sanat Yönetimi : Elif Taşçıoğlu
Oyuncular : Başak Köklükaya, Öykü Karayel, Yiğit Özşener, Cüneyt Yalaz.
Yapımcı Firma : Sine Film, Mars Prodüksiyon (Pelin Esmer, Marsel Kalvo).
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır