Haftanın Yeni Filmleri 18.05.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 18.05.2018 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 bluray  

Durmuş Akbulut
 

 

Kiraz Mevsimi
Kiraz Mevsimi

Yılmaz, bir Anadolu kasabasında babasıyla hayalleri arasına sıkışıp kalmış genç bir adamdır. En büyük hayaliyse, kendi işini kurmasının önünü açacak küçük bir traktör (patpat) almaktır. Ama hem babası hem de bölgedeki yaşam şartları en küçük hayalin bile önünde büyük bir engeldir. Yılmaz, yine kendisi gibi boş gezip hayaller peşinde koşan yakın arkadaşıyla her gün yeni ve farklı bir çıkışın peşini kovalar. Define aramak ve başka kentlerde çalışmak dışında hiç kurmadıkları hayallerden biri de, maden ocağında çalışmaktır. Ocakta çalışmak bulunabilecek en kolay yol olsa da, orası gerçek anlamda bir cehennemdir. Girince çıkışın garantisi asla yoktur. Ama Yılmaz, babası ve biricik aşkı İpek’le denge kurmanın tek yolunun maden ocağında çalışmak olacağını içten içe bilmektedir…  Beyhude arayışların sonunda, patpat satın almanın tek yolunun kömür ocağında çalışmak olduğuna karar veren Yılmaz, sonunda ölüm çukuruna girmeye karar verir… Onun ocağa girmesinden kısa bir süre sonra da, ocakta bir göçük yaşanır… Tüm hayallerin sonu… Yılmaz’a o güne dek bir kez bile “oğlum” diye hitap etmeyen baba Yaşar’ın katı koruyuculuğu bir anda yerini duygusal ve gizliden akan gözyaşlarının şefkatine dönüşür… Yılmaz göçükten kıl payı kurtulmuştur… Ama küçük hayalinin gerçekleşmesi için büyük ve ölümcül bir sınav vermesi gerekmiştir… Oysa, hayaller de, hazine de, hepsi doğanın içinde saklıdır. Şimdiye dek farkına varmadıkları doğanın… Maden ocaklarının kasvetli manzarası karşısında yemyeşil uzanan kiraz bahçeleri ve kirazın muhteşem tadı herkesi kendine getirir… Yaşam her şeye rağmen sıcak, gökyüzü gibi berrak, kuş sesleri gibi cıvıl cıvıldır… Tüm Akdeniz coğrafyasında olduğu gibi…

http://www.kirazmevsimifilmi.com/

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Drama
Süre : 109 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Durmuş Akbulut
Senaryo : Ramis Tanacı
Müzik : Engin Bayrak
Görüntü Yönetimi : Serdar Özdemir
Kurgu : Aziz İmamoğlu, Barkın Yeşiltepe.
Sanat Yönetimi : Aslı Büyüközer
Oyuncular : Taylan Güner, Turan Özdemir, Pelin Ermiş, Tolga Demircan, Yakup Yavru, Serhan Süsler, Emre Ertunç, Önder Yalçın, Serap Ogan Eren, Ömer Yıldırım, İsmail Hakkı Taslak.
Yapımcı Firma : Meltaş Film Yapım (Ramis Tanacı)
Dağıtımcı Firma : Kurmaca Film
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır