Gelecek Program

 
 
İki Gözüm Ahmet
Ahmedo İki Gözüm

8 yaşlarında küçük sazı ile buluşan Küçük Ahmet, bu sazın kendisine çok sayıda ödüller getireceğini, milyonların gönlünde taht kuracağını  ve sürgünde son bulacak hayatının hazin sonla biteceğini bilmemektedir. 10 yaşlarda sahneye çıkan Ahmet, taksicilik, tezgahtarlık, oto yıkama gibi birçok mesleklerde çalışsa da sazı, sesi ve sözü yaşamı boyunca yanından hiç ayrılmaz. 15- 16 yaşlarında tanıştığı ispanyol paçalı devrimci abileri onu başka yaşamlara götürür. Genç Ahmet her geçen gün öğrendikleri ile ezilmişliği, ötelenmeyi öğrenir ve insanca yaşamanın servete değişmemesi gerektiğini öğrenir. Verdiği devrimci mücadelelerin yanı sıra asla bir araya gelemediği ve buluşamadığı  aşkı onun hayatında derin yaralar açar. Onlarca albümü onlarca ödülü ve söylediği protest müziği ile milyonlara yön veren Ahmet,  artık duruşu, halkın içinde yaşantısı ile de hayatın gerçeğinde önemli rolleri üstlenmiştir. Artık o sadece bir şarkıcı değil topluma yön veren bir sanatçı olmuştur. Ta ki bir ödül gecesinde sadece ve sadece düşünce özgürlüğünden söylediği birkaç cümle ile sürgüne gidene kadar. Sürgün günlerinde de vatan sevgisinden, insan haklarından ve özgürlükten söz eden Ahmet, Paris sokaklarında yaşarken yaşadığı yalnızlıkta dahi insanca yaşamaktan söz etmiş, haykırmıştır. O artık yalnız ve sahipsizdir. Ama yine mücadeleci yine barışçı ve insancıldır.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2019
Tarz * : Drama Biography
Süre :
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Hüsnü Hakan Gürtop
Senaryo : Gönül Aktürk
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Özgür Tüzel, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı.
Yapımcı Firma : 7. Sanat (Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar, Eşref Bukan)
İşletmeci Firma : CJ Entertainment Turkey
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : 27.11.2020
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
Sınıflandırma :
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır