Gelecek Program

 
 
Fikret Ağırsiklet
Fkret Ağırsiklet

Fikret evinin bahçesine don vurunca yetiştirdiği mevyeler satılamaz hale gelir.Çevresindeki insanlar doğa olaylarını Fikret’e bağladğı için sürekli günah keçisi olur. Karısı Şükran durumun Fikret’ten kaynaklandığını düşünür, evi terk eder.Durum üzerine Fikret,tek sermayesi olan iteleme arabasıyla yeni farklı işler yaparak para kazanıp karısını tekrar geri getirmeyi amaçlar.Arkadaşı Cengiz’in tavsiyesi üzerine el arabasını ilkokul çocukları için okul servisine dönüştürerek karısının gözünde kaybolan karizmasını tekrar kazanmayı amaçlar. Fikret’in daha fazla para kazanması gerekir. Eskiden Gazetelerde, şiirleri yayınlandığı için kendine has bir şair kimliğiyle ufak çevrelerce tanınır.Yeni çıkacak olan sakız markası kendisine sakız manilerini yazmak için iş teklifi sunar,şiirleri kaynanasına yazdıran Fikret politik içerikli şiirler ortaya çıktığından gençler arasında popüler hale gelir ama Fikret, şiirleri yazmadığından olan bitenden habersizdir. Sakız manilerindeki şiirler gençleri kaos,anarşi ve toplumsal olaylara düşürdüğü düşünülerek Fikret,tekrar hedef haline gelir ve aranır. Fikret durumdan kurtulmak için mahallenin züccaciyesi Ahmet’i hedef gösterir,Fikret’in yakın arkadaşı Cengiz’i asker kaçağı olduğu için yıllarca Ahmet tarafından şantaja maruz kaldığından şiirleri Ahmet’in yazdığı planı devreye girer,Ahmet hapse girince Cengiz rahatlar.Cengiz’in planıyla tek taşta üç kuş vurmuş olur.Hem kendisini şantaj eden Cengiz ortadan kaybolur,hem Şükran geri gelir hem de Fikret tekrar iş sahibi olur.Fikret sakız mani işinden elde ettiği paralarla tekrar iş kurarak Şükran’ın ideal yaşamına kavuşturur.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı :
Tarz * :
Süre :
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Engin Akyıldırım
Senaryo : Lezgin Kanat
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma : Tapmaz Company (Metin Tapmaz, Özgür Tapmaz)
İşletmeci Firma : TME Films
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır