Gelecek Program

Annesinin Kuzusu
Annesinin Kuzusu
Mommie's Lambie

Otuz yaşında ve cezaevinde, Murat üzerinden anılarının ve kabuslarının etkisini atamaz. Annesinin travmalarını kendininlermiş gibi içselleştirmiştir. Annesi büyüyüp onu kurtarmasını, babası ise, başka bir kadınla evli iken, 7 yaşında bir adam olmasını beklemektedir. Kendi mutluluğu için organize edilmiş gibi görünen sünnet düğünü en büyük kabusu haline gelir. Mahkemede olmasının sebebini bilemeden trajikomik bir şekilde farklı hikayelerin arasında savrulur. İşlemediği suçlar için yargılanmakta, çaresi olmayan acıları hafifletmeye çalışmaktadır. Ebeveynlerinin hikayeleri, ilkokul öğretmenleri ve her daim etrafta olan avukat İnanç peşini bırakmaz. Güneş’in İnanç’ın boynuna bıçak dayadığı sahne hafızasında canlı bir hatıra olarak yer etmiştir. Mahkeme salonu her tarafın birbiriyle çatıştığı bir savaş alanına döner. Murat bu savaşa balıklama atlar. Polis memurunun silahını alarak hayatını mahveden insanı sonunda öldürür. Murat yine entrikalı bir kumpasın kurbanı mı olmuştur? Yoksa bu sefer jenerasyonlar arası aktarılan bu yüklerden kurtulabilecek midir?

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre :
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Umut Evirgen
Senaryo : Umut Evirgen, Feride Çiçekoğlu.
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Kubilay Aka, Necip Memili, Selin Şekerci, Tansu Taşanlar, Aysel Yıldırım, Burak Ali Özkan, Hatice Aslan, Tuğçe Talu.
Yapımcı Firma : Set Sinemacılık, Medyapım. (Umut Evirgen, Fatih Aksoy)
İşletmeci Firma : TBA/Belirsiz.
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
Sınıflandırma : 13+
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır