Gelecek Program

 

 
Hançer
Hançer

Bir zamanlar kariyerli bir korku yazarı olan Doğu, şu an eski şaşalı günlerinden çok uzaktır. Düzensiz yaşam tarzı yüzünden iflas etmiş, bir yıl öncede eşi Vildan’dan boşanıp, eşyalarıyla birlikte kiraladığı eski bir dairede tek başına yaşamaya başlamıştır. Vildan çocukları Oğuz’u da alıp Almanya’daki ailesinin yanına gitme planları yapmaktadır. Zaten zor bir süreçten geçen Doğu, bir yandan eski karısının özellikle de oğlu Oğuz’un gitmesini engellemeye çalışırken bir yandan da sözleşmesi bulunan yayın evine bir an önce teslim etmesi gereken romanını bitirmeye çalışmaktadır. Üçleme olan romanın ikisini bitiren Doğu son romanı bir türlü yazamamaktadır. Bu süreçte sürekli kabuslar ve sanrılar görmeye başlar, psikolojisi alt üst olan Doğu bir gece evin kalorifer bacasında eski bir hançer bulur. Haftalardır kafasını toparlayamayıp birkaç satır bile yazamayan Doğu, o gece romanı sabaha kadar yazıp bitirir. Ertesi sabah yayın evine teslim eder ve ödemesini alır, bu saatten sonra her şey düzelecek diye umut ederken hayatı birden kabusa dönmeye başlar. Doğa üstü korkuları iliklerine kadar yaşayacak olan Doğu, kısa bir süre içinde her şeyin bir bedeli olduğunu anlayacaktır.
Doğu, who was once a career horror writer, is now far from his former glory days. He went bankrupt because of his irregular lifestyle, divorced his wife Vildan a year ago and started living alone in an old apartment he rented with his belongings. Vildan is making plans to take her children, Oğuz, and go to her family in Germany. Doğu, who is already going through a difficult process, is trying to prevent his ex-wife, especially his son Oğuz, from leaving, while at the same time trying to finish his novel, which he must deliver to the publishing house he has a contract with, as soon as possible. Having completed two of the trilogy novels, Doğu cannot write the last novel. During this period, he begins to have nightmares and hallucinations. Doğu, whose psychology is turned upside down, finds an old dagger in the heating chimney of the house one night. Doğu, who could not clear his mind for weeks and could not write even a few lines, finished writing the novel that night until the morning. The next morning, he delivers it to the publishing house and receives his payment. While he hopes that everything will be okay from now on, his life suddenly starts to turn into a nightmare. The East, which will experience supernatural fears to its core, will soon realize that everything has a price.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Horror
Süre : 85 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : İbrahim Vurmaz, Kenan Yeşildağ.
Senaryo : İbrahim Vurmaz, Kenan Yeşildağ.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Kenan Yeşildağ
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : İbrahim Vurmaz, Çağrı Tokalı, Sancak Bayraktar, Abdullah Yıldırım, Gamze Akaydın, Sinem Sevim, Seher Başboğa, Baras Uğur, Volkan Solbudak.
Yapımcı Firma : Cinema Yapım
İşletmeci Firma : Lion Dağıtım
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : 08.08.2024
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır