Haftanın Yeni Filmleri 12.04.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.04.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Mustafa Karadeniz
 

 

Çınar
Çınar
Planetree

Mustafa, sekiz yaşında yürüme engelli oğlu Rıza ve karısı Suna’yla birlikte Kars’ın Sarıkamış ilçesinin karlı, zor ulaşılır ve yoksul köylerinden birinde atadan kalma iki göz odada yaşamaktadır. Makam şoförü olarak çalıştığı, ilçede ki kuruma atı ile gidip gelmektedir. Suna her gün Rıza’yı sırtında okula götürüp getirirken bir gün yanlarından hızla geçen bir araba talihsiz bir şekilde anne ve oğula çarpar.

Planetree, shot by director Mustafa Karadeniz with inspiration from his own life, contains an emotional and shocking story. The film tells the story of a couple living in harsh conditions in a mountain village in the Sarıkamış district of Kars and their struggle for life together with their handicapped child. Çınar, which is also the name of the director’s mother, reflects the difficulties of life and being a family with a strict language.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Drama
Süre : 99 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mustafa Karadeniz
Senaryo : Mustafa Karadeniz
Müzik : Oğuz Aksaç, Savaş Yakupoğlu, Erdinç Aksaç.
Görüntü Yönetimi : Olcay Oğuz
Kurgu : Ahmet Boyacıoğlu, Ayhan Ergürsel, Talha Baş.
Sanat Yönetimi : Necip Güleçer
Oyuncular : Sezgin Cengiz, Şilan Düzdaban, Yunus Emre Çelik, Halil Demir, Mert Aygün, Zemine Tanyeri.
Yapımcı Firma : Çınar Film, Visual Focus. (Mustafa Karadeniz, Uğur Deniz Terzioğlu, Orhan Koçak)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 13+ 15A
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır