Haftanın Yeni Filmleri 19.04.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 19.04.2019 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Haydar Işık
 

 

O İş Bende
O İş Bende

Mert Antalyalı varlıklı bir ailenin tek evladıdır. İstanbul da okuyan ve hayatta tek derdi kadınlar olan Mert, hayatı boyunca hiç çalışmamıştır. Disiplinli ve çalışkan babasının gönderdiği yüklü harçlıkla gününü gün etmektedir. Ta ki babasının verdiği hatır çekleri geri işlem görüp iflas edene kadar… Babasının iflasıyla Mert’in hayatı bir anda alt üst olur. Üstelik babası da felç geçirmiş hastanede yatmaktadır. Yapacak bir şeyi kalmayan Mert çaresiz Türkiye’ye döner. Ömer kendi yöntemleriyle oteli kurtarmayı kafasına koyar. Çocukluk arkadaşı ve otelin eski yöneticisi olan Nilay, ne kadar karşı çıksa da yanına eski dostu Mansur’u da alan Ömer oteli çakallıkla kurtarmaya kararlıdır. İlk önce yan otelden kaçak elektrik alır, daha sonra da havuzu deniz suyuyla doldurur. Otelin içme suyunu tulumdan almaya kadar götürür işi Ömer. Artık aktif olan otelin tek eksiği müşteridir. Ömer ve Mansur onları da kendi yöntemleriyle bulurlar. Önce tur rehberlerinin flamalarının kopyalarını yaptırıp tur yolcularını otellerine çekerler. Ardından tur otobüsü şoförlerine rüşvet verirler. İşi başka otellerin lobisinden müşteri araklamaya kadar götürürler. Ve nihayet otel aktif hale gelir. Nilay dahil herkes bu durumdan oldukça memnundur. Ama bu saadet çok sürmez önce elektrik, ardından sular ve bunların ardından da müşteriler gider. Mert işi eline yüzüne bulaştırmıştır. Çaresiz kalan Mert vadesi gelen çekleri nasıl ödeyeceğini düşünürken Serra’nın teklifiyle ikinci bir şok yaşar. Serra kendisiyle evlenmesi karşılığında Mert’in tüm borçlarını silmeyi teklif eder. Mert bu teklifi hiç düşünmeden reddeder. Oteli nasıl kurtaracağını kara kara düşünen Mert, yardım için İstanbul da ki kız arkadaşlarından birisi arar. İstanbul da ki arkadaşı, bir arkadaşının güzellik yarışması için otel aramakta olduğunu söyleyip Mert’e yönlendirir. Bu oteli kurtarmak için büyük bir fırsattır. Her türlü numarayı yapan ekip, denetlemeyi geçer. Yarışma Mert’in otelinde yapılacaktır. Fakat bunu duyan Serra hiç bir şekilde boş durmaz. Ve İki otel arasında inanılmaz bir mücadele başlar.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Comedy
Süre : 95 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Haydar Işık
Senaryo : Murat Taş, Enver Sülük.
Müzik : Gökçe Kuran, Taner Tınaz.
Görüntü Yönetimi : Soner Bunan
Kurgu : Filiz Gül
Sanat Yönetimi : Özlem Bölükbaşı
Oyuncular : Nilay Toprak, Nez Demir, Metin Keçeci, Ümit Acar, Selahattin Taşdöğen, Erdi Ünver, Burhan Çelik, Esra Sönmezer.
Yapımcı Firma : 11K Film yapım (Haydar Işık, Mehmet Şah Altay)
Dağıtımcı Firma : CJ Entertainment Turkey
Sınıflandırma : 7+ 13A
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır