Haftanın Yeni Filmleri 19.04.2019  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.11.2018 - Polonya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Hermann Vaske
 

 

Neden Yaratıcıyız?
Why are We Creative: The Centipedes Dilemma
Why are We Creative?

Pedro Almodovar, David Bowie, Umberto Eco, Angelina Jolie, Bono, Stephen Hawking, Nick Cave, Marina Abramovic, Björk, Willem Dafoe, Mikhail Gorbatchev, Michael Haneke, Werner Herzog, Isabelle Huppert, Samuel L. Jackson, Jim Jarmusch, ,Takeshi Kitano, Jeff Koons, Diane Kruger, Sean Penn, Spike Lee, Nelson Mandela, Yoko Ono, Pussy Riot, Quentin Tarantino, Julian Schnabel, Wim Wenders, Asia Argento ve çok daha fazlası bu yaratıcı belgeselde... Yönetmen Hermann Vaske, tutku dolu bir araştırmanın parçası olarak, 30 yılı aşkın bir süre müzik, felfese, bilim, siyaset ve sanat dünyasından 50’den fazla ünlü isme tek bir soru soruyor: ”Neden yaratıcısın?” Vaske’nin aldığı cevaplar, en az soruların sorulduğu kişiler kadar ilginç ve çekici…

A 30 years odyssey: the world's most intriguing artists and thinkers from the fields of visual art, music, filmmaking, acting, literature, philosophy, politics, business and science, are asked the same question: "Why are you creative?"

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Documentary
Süre : 84 dakika
Ülke : Almanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Hermann Vaske
Senaryo : Hermann Vaske
Müzik : Blixa Bargeld, Teho Teardo.
Görüntü Yönetimi : Patricia Lewandowska, Sasha Rendulic, Evgeny Revvo.
Kurgu : Dennis Karsten, Marie-Charlotte Moreau, Carsten Piefke.
Sanat Yönetimi : Charles V. Bender, Hermann Vaske.
Oyuncular : Marina Abramovic, Weiwei Ai, Mariya Alyokhina, Laurie Anderson, Nobuyoshi Araki, Blixa Bargeld, Björk, David Bowie, Nick Cave, Stephen Hawking, Damien Hirst, Angelina Jolie, Takeshi Kitano, Diane Kruger, David Lynch, Nelson Mandela, George R.R. Martin, Yoko Ono.
Yapımcı Firma : Hermann Vaskes Emotional Network
İthalatçı Firma : Filmartı
Dağıtımcı Firma : Filma
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır