Haftanın Yeni Filmleri 14.01.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.07.2021 - Japonya)

» Sinemalar ve Seanslar
 Çocuk Filmi,  

Mamoru Hosada
 

 

Belle
Ryu to Sobakasu no Hime
Belle: The Dragon and the Freckled Princess

Yalnızca göz alıcı tasarımıyla değil senaryosuyla da hayranlık uyandıran bu çarpıcı fantezi-bilimkurgu, anime dünyasının en tanınmış isimlerinden Mamoru Hosoda’nın son yaratımı. Köyde babasıyla yaşamını sürdüren 17 yaşındaki lise öğrencisi Suzu, beş milyar kullanıcısı olan U adındaki sanal evrende Belle adıyla ünlenir. Suzu, burada tanıştığı gizemli bir yaratıkla birlikte U’nun dört bir diyarında benzersiz maceralara yelken açar. 
Suzu, a teenager living with her father in a small town in the mountains. In virtual world called "U", Suzu is Belle, a musical icon.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Animation Adventure Drama
Süre : 121 dakika
Ülke : Japonya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Mamoru Hosada
Senaryo : Mamoru Hosoda
Müzik : Yûta Bandoh, Ludvig Forssell, Taisei Iwasaki.
Görüntü Yönetimi : Yasushi Kawamura, Yasutaka Akama.
Kurgu : Yasutaka Akama
Sanat Yönetimi : Eric Wong
Oyuncular : Seslendirme: Kaho Nakamura, Ryô Narita, Shôta Sometani, Tina Tamashiro, Ryôko Moriyama, Michiko Shimizu, Fuyumi Sakamoto, Yoshimi Iwasaki, Sachiyo Nakao, Toshiyuki Morikawa, Mamoru Miyano, Sumi Shimamoto, Kôji Yakusho, Ken Ishiguro, Takeru Satoh, Mami Koyama
Yapımcı Firma : Studio Chizu, Dentsu, Kadokawa, Nippon Television Network, Toho.
İthalatçı Firma : Filma
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 6A 10+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır