Haftanın Yeni Filmleri 04.03.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 04.03.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ahmet Necdet Çupur (sağda)
 

 

Yaramaz Çocuklar
Yaramaz Çocuklar
Les enfants terribles

Yaramaz Çocuklar, Hatay'ın bir köyünde Arap bir ailenin (Suriyeli mülteci değil!) iç ilişkilerini anlatan, iki kardeşin otoriter ebeveynlerle çatışmasını, kendi hayatları hakkında karar alma mücadelesini anlatan bir belgesel.
In a village in the south east of Turkey, Mahmut wants to divorce his newly-wed wife. At the same time, his sister Zeynep enrolls in an open high school and takes on a job in a factory. Against her father's wishes, she wants to leave the village and ultimately go to university. The siblings' demands become the center of conflict in their conservative family and community, who are not used to what Mahmut and Zeynep strive for. Intimately captured by their elder brother Ahmet Necdet Cupur, who left the village twenty years ago to pursue his studies, Les enfants terribles is a story of clashes between generations, between the past and the present.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Documentary
Süre : 92 dakika
Ülke : Türkiye Almanya Fransa
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ahmet Necdet Çupur
Senaryo : Ahmet Necdet Çupur
Müzik : John Gurtler, Jan Miserre.
Görüntü Yönetimi : Ahmet Necdet Çupur, Lucie Balonaud.
Kurgu : Mathilde Van de Moortel, Elif Uluengin, Nicolas Sublarti.
Sanat Yönetimi : Gürkan Özkaya
Oyuncular : Ahmet Necdet Çupur, Zeynep Çupur, Mahmut Çupur, Nezahat Çupur.
Yapımcı Firma : Liman Film (Nadir Öperli, Delphine Morel, Anke Petersen)
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 10+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır