Haftanın Yeni Filmleri 25.03.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.09.2021 - Yeni Zelanda)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Martin Bourboulon
 

 

Eiffel
Eiffel

1880'ler, Paris. Fransız Hükümeti, Amerika için Özgürlük Heykeli’ni tasarlayan mimar Gustave Eiffel’den kendileri için de bir anıt yapmasını ister. Başta çok da istekli olmayan Eiffel, hayatının aşkı Adrienne ile karşılasınca birden fikrini değiştirir ve seneler önce kavuşamadığı ve unutmaya çalıştığı aşkından aldığı ilhamla bir kule tasarlar. Bu tutku projesinin tamamlanması için Parisliler'in eleştirilerine ve itirazlarına rağmen Eiffel, varını yoğunu ortaya koyacaktır.
Having just finished the Statue of Liberty, Gustave Eiffel is at the peak of his career.  Everything changes the day he crosses paths with his love.  Their forbidden relationship inspires him to change the Paris skyline forever.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Comedy Drama History
Süre : 108 dakika
Ülke : Fransa Belçika Almanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Martin Bourboulon
Senaryo : Caroline Bongrand, Thomas Bidegain.
Müzik : Alexandre Desplat
Görüntü Yönetimi : Matias Boucard
Kurgu : Virginie Bruant, Valérie Deseine.
Sanat Yönetimi : Gilles Boillot, Dominique Moisan.
Oyuncular : Romain Duris, Mackey, Pierre Deladonchamps, Armande Boulanger, Bruno Raffaelli, Alexandre Steiger, Andra nic Manet, Philippe Hérisson, Stéphane Boucher, Jérémy Lopez, Damien Zanoly, Sophie Fougère, Joseph Rezwin, Jérémie Petrus, Hervé Masquelier, Benoît de Gaulejac, Clémence Boué, Dominique Pozzetto, Philippe Saïd, Philippe Richardin, David Olivier Fischer, Frédéric Merlo, Catherine Giron.
Yapımcı Firma : Pathe International
İthalatçı Firma : Filmartı
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır