Haftanın Yeni Filmleri 04.02.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 04.02.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Levent Çetin
 
Türkiye'de Filmin Seyirci Sayıları
İlk 3 Gün İlk Hafta Toplam
12 28 58
*Bu filmin seyirci sayısı verileri paylaşılmaktadır... Sinema
filmlerinin verileri için AntraktPro’ya hemen üye olun...

antrakt pro
"Türkiye'nin bağımsız, tek ve ilk veri tabanı..."

 

Ali'nin Tabiatı
Ali'nin Tabiatı
Ali's Nature

Gelenek ile modernin, maddi ile manevi olanın birbirine karıştığı bir Anadolu köyünde yaşayan Ali, balıkların kutsal sayıldığı bir geleneğin son temsilcisidir. Bu geleneğe göre balıklar öldükten sonra kefene sarılıp, dualar eşliğinde onlar için yapılan mezarlığa gömülmektedir. Ali’nin karısı Meryem ile tek sorunları çocuklarının olmamasıdır. Genç çift sorunu çözmek için tıbbi yöntemler kadar geleneksel yöntemlere de başvururlar. Geceleri define arayan ve eskiden beri Meryem’e ilgi duyan Kazım’ın varlığı ise zaman zaman Ali’yi huzursuz etmektedir. Kazım’ın hayal ortağı üniversiteyi yeni bitirmiş Musa’dır. Ali ile Meryem arasındaki sorun büyürken bir gece Kazım ile Musa buldukları defineyi çıkarabilmek için balık mezarlığını talan ederler.
Ali is the representative of the tradition in which the fish is regarded highly sacred, and when they die, they are buried with prayers in a special cemetery allocated for them.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Drama
Süre : 87 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Levent Çetin
Senaryo : Özgür Şeyben, Levent Çetin.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Orçun Özkılınç
Kurgu : Levent Çetin, Buğra Dedeoğlu.
Sanat Yönetimi : Burak Kılıçoğlu, Levent Uçma, Canol Balkaya.
Oyuncular : Ozan Ayhan, Algı Eke, Ahmet Melih Yılmaz, Elçin Atamgüç, Mehmet Usta, Çetin Sarıkartal, Çağla Acar, Melek Ceylan Ayaz.
Yapımcı Firma : Plot Film (Levent Çetin)
Dağıtımcı Firma : Ptot Film
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır