Haftanın Yeni Filmleri 02.12.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.12.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Doğan Ümit Karaca
 

 

Buğday Tanesi
Buğday Tanesi

Serkan Bayram’ın hikâyesi de buğday tarlasında başlıyor.
Aile İstanbul’da çalışıp yazları memlekete gidip tarlada bahçede çalışan Erzincanlı bir aile. Annesi tarlada çalışırken, bir yaşındaki çocuğu gölgede kalması için ağacın altına bırakıyor. O sırada tarla yanıyor. Beşiğin içindeki bir yaşındaki bebek de tarlayla birlikte yanıyor. Ateşte kavrulan buğday taneleri gibi. Eşeğin sırtında Refahiye’de devlet hastanesine yetiştiriyorlar. Tam kırk gün yoğun bakımda kalıyor. Kırk birinci gün ise yaşıyor. Ama engelli kalıyor. Aile İstanbul’a dönüyor. Serkan Bayram akranlarıyla birlikte okula gidiyor. Sonunda hukuk fakültesini bitiriyor. Hedefi hâkim olmak. Sınava giriyor, kazanıyor ama mülakatta vücut bozukluğuyla ilgili maddeye takıldığı için eleniyor.
Inspired by the story of MP Serkan Bayram, it tells the struggle of a disabled individual.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 120 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Doğan Ümit Karaca
Senaryo : Volkan Kapkın
Müzik : Yıldıray Gürgen
Görüntü Yönetimi : Münir Gürsoy
Kurgu : Engin Öztürk
Sanat Yönetimi : Emre Akbaba
Oyuncular : Yeliz Akkaya, Deniz Arna, Yusuf Aytekin, Erkan Bektaş, Devrim Kabacaoğlu, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Sinem Reyhan Kıroğlu, Kutsi, Taha Yusuf Tan.
Yapımcı Firma : Beyrut Film (Mert Timuçin Altun)
Dağıtımcı Firma : CJ Enm
Sınıflandırma : 13+
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır