Haftanın Yeni Filmleri 02.12.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.04.2022 - Kazakistan)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe DublajÇocuk Filmi,  

Andrey Shishkanov
 

 

Yunus Çocuk
Malchik-delfin
Dolphin Boy

Film, bir kaza sonucu denize düşen bir bebeğin balıklar tarafından büyütülmesini ve bir balık olmadığını fark ettikten sonra annesini aramasını konu edinmektedir. Uçak kazası sonucu denize düşen küçük bir bebek, yunuslar tarafından bulunur. Anne yunus Nana onu yavrusu gibi, yavrusu Kartopu da kardeşi gibi görür. Bir yunus olduğunu sanan ve onlar gibi davranmaya çalışan çocuğun hayatı, Kartopu’nun onu su altında bulduklarını ağzından kaçırmasıyla tamamen değişir. Balıklardan farklı olduğunu hissetmesine rağmen bir türlü durumu tam olarak anlamlandıramayan Yunus Çocuk, Kartopu ve Nana’nın ailesi olmadığını öğrenince gerçek annesini merak eder. Kartopu’nu, onu buldukları yeri göstermeye ikna eder. Uçağın düştüğü Kara Vadi’de yüzerken, enkazın arasında üzerinde kadın resmi olan bir kolye bulur ve onun annesi olduğunu düşünerek aramaya başlar. Ancak beklenmedik olaylar gelişir. Yunus Çocuk, amacı su altındaki canlılara hükmetmek olan kötü niyetli ahtapot tarafından, bir su altı canlısı olmadığı gerekçesiyle karaya sürülür. Yunus Çocuk burada kaptan Murvarid ile tanışır. Hem Murvarid ve bu yolculukta tanıştığı diğer insanlar hem de onu hiçbir zaman yalnız bırakmayan Kartopu’nun desteğiyle ailesiyle ilgili sırrı öğrenir: Babası balıkların hızlıca büyümesini sağlayan bir formül geliştirmiş, ancak formül deniz canlılarında aynı zamanda strese yol açmış ve denizleri kirletmiştir. Annesi ise bu formülü yok etmeye çalışırken bir uçak kazası geçirmiştir. Kaza sonrasında bölgedeki Kızıl Ada’da yaşayan şifacı ve himayesindeki kadınlar komaya giren annesini iyileştirmeye çalışmış, ancak başarılı olamamışlardır. Yunus Çocuk umudunu kaybetmeden azimle annesini arar ve sonunda bulur. Denizi kirleten formülü yok ederek denizde yaşayan canlıların hayatını kurtarır.
Dolphin Snowball rescues a little boy in the waves who survived a plane crash. Since then, friends, almost brothers, carelessly grow up together, exciting the marine life with their funny tricks. Until one day the peace of their joyful little world is destroyed by the evil Octopus. He banishes the boy to land, where he will have to learn to live among people and understand the secret of his origin. A new friend, the kind captain Murvarid, and the faithful Snowball will help the boy cope with all the hardships - whether at the bottom of the sea or on mysterious distant islands. Fabulous adventures await.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Animation
Süre : 90 dakika
Ülke : İran Almanya Rusya Ukrayna Türkiye
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Andrey Goglev, Mohammad Kheyrandish.
Senaryo : Mohammad Kheyrandish, Yana Kuzmina.
Müzik : Behzad Abdi
Görüntü Yönetimi : Mohamad Jalal Rahbari
Kurgu : Reza Moslemi
Sanat Yönetimi : Mehdi Karimi Farsi
Oyuncular : Seslendirme: Burak Sergen, Esra Bilgiç, Yetkin Dikinciler, Polina Avdeyenko, Aleksandr Fenin, Vasilisa Ruchimskaya, Boris Khasanov, Yuliya Rudina, Yuliya Zorkina, Aleksandr Vasilyev, Klava Koka.
Yapımcı Firma : Central Partnership, Skyframe, Agah Film. (Mohammad Hamedani, Andrey Shishkanov, Ghairat Sohrab)
İthalatçı Firma : Mars Entertainment, Central Partnership.
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : Genel
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır