Haftanın Yeni Filmleri 02.12.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.12.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Belmin Söylemez
 

 

Ayna Ayna
Ayna Ayna

Farklı yaşlarda üç kadının yolları bir oyunculuk kursunda kesişir. Aylin oyuncu olma hayali kuran, yurtta kalan zoraki bir işletme öğrencisi. Baskıcı babasından kurtulup kendi hayatını kurabilmek için popüler bir Osmanlı dizisindeki cariye rolünü kapmak ister. Oyunculuk öğrenmek için bir kursa yazılır. Sokak performansçısı Frida bir türlü bitiremediği 'Frida'ya Mektuplar' oyununu kamuya açık alanlarda prova eder. Ancak her seferinde geçmişte yaşadıgı şiddetten kaynaklanan panik ataklara yenik düşer. Tanınmış oyuncu Lale, küçük tiyatrosunda oyunlar sergiler ve oyunculuk kursu verir. Ekonomik zorluklara ve değişen kültürel ortama rağmen tiyatrosunu ayakta tutmak için mücadele eder. Üzerlerindeki baskı arttıkça üç kadın da aynı kararı vermek zorunda kalırlar: vazgeçmek veya hayalleri uğruna mücadele etmek.
Aylin, Frida and Lale struggle to hold on to their independence in increasingly conservative Istanbul, when their paths cross at Lale's acting courses.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 114 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Belmin Söylemez
Senaryo : Belmin Söylemez, Haşmet Topaloğlu.
Müzik : Ekin Uzeltüzenci
Görüntü Yönetimi : Vedat Özdemir
Kurgu : Evren Luş
Sanat Yönetimi : Görkem Canbolat
Oyuncular : Manolya Maya, Laçin Ceylan, Şenay Aydın, Cengiz Orhonlu.
Yapımcı Firma : Filmbüfe
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 10+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır