Haftanın Yeni Filmleri 16.12.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.10.2022 - Kanada)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Claire Denis
 

 

Öğle Güneşinde Yıldızlar
Stars At Noon

Öğle Güneşinde Yıldızlar, Nikaragua’da geçen tutku ve heyecan dolu, romantik bir aksiyon. Çekimleri Panama’da yapılan filmin müziği Claire Denis’nin çoğu filminde olduğu gibi yine Tindersticks’ten Stuart Staples’ın bestelerinden oluşuyor. Şair ve yazar Denis Johnson’ın iç savaş sırasında Nikaragua’daki deneyimlerini anlattığı aynı adlı romanını günümüze uyarlayan Claire Denis, filmini şöyle tanımlıyor: “Kitaptaki gibi ben de aşka, yiyip bitiren ve kör eden bir cinsel çekime dönüşen tesadüfi bir karşılaşmayı anlatmak istedim; tıpkı kitaptaki gibi filmde de ülkeyi sarsan şiddet yalnızca uzaktan görülebiliyor”.
A young American journalist stranded in present-day Nicaragua falls for an enigmatic Englishman who seems like her best chance of escape. She soon realizes, that he may be in even greater danger than she is.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama Romance
Süre : 135 dakika
Ülke : Fransa Panama Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Claire Denis
Senaryo : Claire Denis, Andrew Litvack, Léa Mysius.
Müzik : Tindersticks
Görüntü Yönetimi : Eric Gautier
Kurgu : Guy Lecorne
Sanat Yönetimi : Arnaud de Moleron, Dilva Valdés.
Oyuncular : Margaret Qualley, Joe Alwyn, Benny Safdie, Danny Ramirez, Nick Romano, Stephan Proaño, Monica Bartholomew, Carlos Bennett, Sebastian Donoso, Hector Moreno, Robin Duran, Jose Leonel Hernandez, Cristian Pulido, Luis Franco, Steven Garcia, Rogelio Chung, Dayan Rodriguez, Benito Tuñon, Moises Caballero, Bayardo Peralta, Emmanuel Barahona, Alexis Quintero, Carlos Serrano, Carlos Trujillo, Maria Quintero, Ariel Ortega, Daniel Diaz, Katia Semacarit, Miguel Rodriguez, Luis Barrios, Gustavo Pérez, Miroslava Morales, Elvira Rodriguez, Mark Headley, Alejandro Castroverde,John C. Reilly.
Yapımcı Firma : Ad Vitam Production, Arte France Cinéma, Canal+, Curiosa Films.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 18+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır