Haftanın Yeni Filmleri 01.09.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.09.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Gökhan Arı
 

 

Dabbetü'l-Arz: Kıyamet
Dabbetü'l-Arz: Kıyamet

Rukye hocası Cemil’in yaşadığı köyde bir musallat başlar. Köyde yaşayan bütün hamile kadınlar büyünün etkisine girmiş köy halkı ne yapacağını bilemez. Cemil hoca yaşanan bu musallatı bozmak için cin kavminin tamamını yakar. Cin kavminin padişahı Kemtamin Cemil’e hayal ile gerçeklik arasında bir dünya hazırlar. Cemil gerçeği anladıktan sonra herşey geriye dönülmez bir hâl almıştır.
A haunting begins in the village where Rukye teacher Cemil lives. All pregnant women living in the village. The people of the village, who are under the influence of the spell, do not know what to do. Cemil Hodja, to break this haunting. For this reason, the jinn will burn all of his people. Dream and reality to Kemtamin Cemil, the sultan of the Jinn tribe creates a world between After Cemil realized the truth, everything became irreversible.

 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Horror
Süre : 80 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Gökhan Arı
Senaryo : Gökhan Arı
Müzik : Samet Önder Kök
Görüntü Yönetimi : Kadir Yücel
Kurgu : Gülcihan Ege
Sanat Yönetimi : Sinan Bal
Oyuncular : Bertan Dirikolu, Taner Şahin, Mehmet Sabri Arafatoğlu, Naz Gedik, Başak Polat Karsavuran, Merve Yıldız, Hilal Yazıcı, Hiranur Erkek, Ömer Faruk Çalışkan, Harun Uzun, Mehmet Tekkanat, Yurdaer Tosun.
Yapımcı Firma : Matine Film (Onur Yaprakçı, Emrah Erkoç)
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : 16+
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır