Gelecek Program

 

Benoît Jacquot
 
A Farewell My Queen
Les adieux à la reine
A Farewell My Queen
1789 yılında, Versailles vurdumduymaz ve dünyadan kendini soyutlamış bir şekilde yavaş yavaş Fransız Devrimi’ne doğru yaklaşmaktadır. Versailles son saatlerini yaşamaktadır, devrim kaçınılmazdır ve saray tüm gücünü kaybetmiştir. Marie Antoinette\'ın ve eski Fransız rejiminin son günlerini, çöküşünü anlatan film kraliçenin son günlerine ayna tutuyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2012
Tarz * : History Drama
Süre : 100 dakika
Ülke : Fransa İspanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Benoît Jacquot
Senaryo : Benoît Jacquot, Gilles Taurand.
Müzik : Bruno Coulais
Görüntü Yönetimi : Romain Winding
Kurgu : Luc Barnier, Nelly Ollivault.
Sanat Yönetimi : Katia Wyszkop
Oyuncular : Léa Seydoux, Diane Kruger, Virginie Ledoyen, Noémie Lvovsky, Xavier Beauvois, Michel Robin, Julie-Marie Parmentier, Lolita Chammah, Marthe Caufman, Vladimir Consigny, Dominique Reymond, Anne Benoît, Hervé Pierre, Aladin Reibel, Jacques Nolot, Jacques Herlin, Martine Chevallier, Jacques Boudet, Jean-Chrétien Sibertin-Blanc, Jean-Marc Stehlé, Serge Renko, Gilles David, Pierre Rochefort, Rodolphe Congé, Grégory Gadebois, Francis Leplay, Yves Penay, Sonia Joubert, Tibo Motte, Pierre Berriau, Pascal Vannson, Maurice Delaistier, Emmanuelle Bougerol, Véronique Nordey, Jean-Pierre Guérin.
Yapımcı Firma : GMT Productions, Les Films du Lendemain.
İthalatçı Firma : Medyavizyon
İşletmeci Firma : Medyavizyon
İlk hafta lokasyon sayısı : TBA
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : 21.03.2012 - Fransa
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır