Gelecek Program

 

Kazım Öz
 
Bir Varmış Bir Yokmuş
He Bû Tune Bû
Once Upon a Time

Kalabalık ve yoksul bir Kürt ailesi, Batman’dan Ankara bölgesine her yıl olduğu gibi bu yıl da tarım işçiliği yapmak için gelir. Sigortasız, düşük ücretle ve kötü koşullarda yaşayarak marul yetiştiren bu ailenin bu yılki hikayesi, aniden patlak veren bir aşk hikayesi ile yön değiştirir. Marul tarlasında yoksul işçi çadırında annenin çocuğuna anlattığı Kürt aşk masalı gerçeğe dönüşür. Aynı zamanda bir marulun tohum halinden sofraya kadar gelen sürecini de anlatan film yediğimiz meyve ve sebzelerin her birinin arka planında kim bilir ne hikayeler, mücadeleler, emekler olduğunu çarpıcı bir şekilde işler.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2013
Tarz * : Drama
Süre : 81 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Kazım Öz
Senaryo : Kazım Öz
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Kazım Öz
Kurgu : Kazım Öz, Semih Yıldız.
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Saim Çalar, Gamze Çalar, İsmehan Çalar, Şemsihan Çalar, Ferhat Çalar, Dilber Çalar, Derya Çalar, Recep Mertoğlu, Cengiz Kanat.
Yapımcı Firma : Yapım 13 Film, Al Jazeera.
İşletmeci Firma : TBA/Belirsiz.
İlk hafta lokasyon sayısı : TBA
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır