Gelecek Program

 

Peter Landesman
 
Doğruyu Söyle
Concussion
Will Smith’in başrolünü üstlendiği Concussion/Doğruyu Söyle, Amerika’ya göç etmiş parlak bir adli nöropatolog olan ve önemli bir tıbbi keşif yapan Dr. Bennet Omalu’nun Davut ile Golyat’ınkini andıran inanılmaz ve gerçek hikayesine dayanıyor. Dr. Omalu’nun duygusal serüveni onu dünyanın en güçlü kurumlarından biriyle tehlikeli bir karşılaşmaya sürüklüyor. Columbia Pictures; LStar Capital ve Village Roadshow Pictures işbirliğiyle, bir Scott Free, Shuman Company, Cara Films ve Cantillon Company yapımı olan Concussion/Doğruyu Söyle’yi sunar. Filmin başrollerini Will Smith, Alec Baldwin, Gugu Mbatha-Raw, Arliss Howard, Paul Reiser, Luke Wilson, Adewale Akinnuoye-Agbaje ile David Morse ve Albert Brooks paylaşıyor. Peter Landesman’ın yazıp yönettiği filmin yapımcılığını Ridley Scott, Giannina Scott, David Wolthoff, Larry Shuman ve Elizabeth Cantillon gerçekleştirdi. Jeanne Marie Laskas’ın kaleme aldığı “Game Brain” başlıklı bir GQ makalesine dayanan filmin yönetici yapımcıları ise Michael Schaefer, David Crockett, Ben Waisbren, Bruce Berman ve Greg Basser. Concussion/Doğruyu Söyle’nin görüntü yönetimi ASC ve A.I.C. üyesi olan Salvatore Totino’nun, yapım tasarımı David Crank’in, kurgusu ACE’den William Goldenberg’ün, kostüm tasarımı Dayna Pink’in, müziği ise James Newton Howard’ın imzasını taşıyor.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2015
Tarz * : Drama Sport
Süre : 123 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Peter Landesman
Senaryo : Peter Landesman
Müzik : James Newton Howard
Görüntü Yönetimi : Salvatore Totino
Kurgu : William Goldenberg
Sanat Yönetimi : Tom Frohling
Oyuncular : Will Smith, Gugu Mbatha-Raw, Bitsie Tulloch, Alec Baldwin, Luke Wilson, Stephen Moyer, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Paul Reiser, David Morse, Albert Brooks, Eddie Marsan, Matthew Willig, Mike O'Malley, Hill Harper, Richard T. Jones, Arliss Howard, Britanni Johnson, Sara Lindsey, Samara Lee, Patrick Kearns, Eme Ikwuakor, Jason Davis, Alison Moir, Carmen Gangale, Dan Ziskie, Christopher Boyer.
Yapımcı Firma : Scott Free Productions, The Shuman Company.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Türkiye
İşletmeci Firma : Warner Bros. Turkey
İlk hafta lokasyon sayısı : 90
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : 25.12.2015 - Amerika Birleşik Devletleri
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır