Gelecek Program

 

Todd Phillips
 
Vurguncular
War Dogs
“War Dogs/Vurguncular” 20’li yaşlarının başlarındaki iki arkadaşın (Hill ve Teller) hikayesini anlatıyor. Irak Savaşı sırasında Miami Beach’te yaşayan bu iki genç, küçük firmaların ABD askeri sözleşme ihalelerine girmesine izin veren, az bilinen küçük bir hükümet teşebbüsünden istifade etmektedirler. Küçük başlayıp, çok paraya kavuşur ve lüks bir yaşam sürmeye başlarlar. Fakat Afgan ordusunu silahlandırmak için 300 milyon dolarlık bir ihale aldıklarında bu iş boylarını aşar; çok şaibeli bazı insanlarla iş yapmak zorunda kalırlar ki bunların arasında ABD hükümetinin de olduğu anlaşılır. Ana de Armas (“Knock Knock”) ve beş kez Oscar adayı Bradley Cooper (“American Sniper”, “American Hustle”, “Silver Linings Playbook”) filmin diğer önemli oyuncuları arasında yer alıyorlar. Rolling Stone’da yayınlanan Guy Lawson imzalı “Arms and the Dudes” başlıklı makaleye dayanan filmin senaryosunu Stephen Chin, Todd Phillips ve Jason Smilovic kaleme aldılar. “War Dogs/Vurguncular”ın yapımcılığını Oscar adayı Mark Gordon (“Saving Private Ryan,” “Steve Jobs”), Todd Phillips (“Borat”) ve Bradley Cooper (“American Sniper”); yönetici yapımcılığını ise David Siegel ve Bryan Zuriff gerçekleştirdiler. “War Dogs/Vurguncular” Phillips’i “The Hangover” üçlemesinden birçok çalışma arkadaşıyla yeniden bir araya getirdi. Bunlar arasında, görüntü yönetmeni Lawrence Sher, yapım tasarımcısı Bill Brzeski ve kurgu ustası Jeff Groth da bulunuyordu. Filmin kostüm tasarımı Michael Kaplan’ın (“Star Trek”, “Star Trek: Into Darkness”), müziği ise Ciff Martinez’in (“Drive”, “Traffic”) imzasını taşıyor...
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tarz * : Comedy Crime Drama
Süre : 114 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Todd Phillips
Senaryo : Stephen Chin, Todd Phillips, Jason Smilovic.
Müzik : Cliff Martinez
Görüntü Yönetimi : Lawrence Sher
Kurgu : Jeff Groth
Sanat Yönetimi : Jonathan Carlos , Adrian Curelea , Desma Murphy, Jay Pelissier.
Oyuncular : Miles Teller, Steve Lantz, Gregg Weiner, David Packouz, Eddie Jemison, Julian Sergi, Daniel Berson, Jonah Hill, Edson Jean, Damion Johnson, Bethuel Fletcher, Ana de Armas, Kevin Pollak, Gabriela Alvarez, Dan Bilzerian, Ali Chen, Patrick St. Esprit, Jeremy Tardy, Ashley Spillers.
Yapımcı Firma : Green Hat Films, Joint Effort, The Mark Gordon Company.
İthalatçı Firma : Warner Bros. Turkey
İşletmeci Firma : Warner Bros. Turkey
İlk hafta lokasyon sayısı : 150
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : 18.08.2016 - Belarus
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır