Gelecek Program

 

Mert Türkoğlu
 
Hacı Ali
Hacı Ali
Hi Jolly

Hacı Ali, 1857 yılında henüz 22 yaşında genç bir Osmanlı askeriyken Amerika'ya ayak basan, hayvanların üzerindeki etkisi bugün bile dilden dile dolaşan bir efsane. Güneydeki zorlu iklim şartları ile baş edebilmek için Amerikan ordusu bünyesinde kurulan deve taburunun lideri. 30 yıl boyunca Amerika Birleşik Devleti hükümetine hizmet eden, Amerikalıların, adını telaffuz edemediği için; güler yüzlü, neşeli insan anlamına gelen 'Hi Jolly' dediği, öldükten sonra anısına dilden dile dolaşan şarkılar yazdığı, festivaller düzenlediği evrensel bir değer. Yönetmenliğini Mert Türkoğlu'nun yaptığı ve Amerikan tarihinde önemli yeri olan Hacı Ali'nin hayat hikayesini konu alan belgesel nisan ayında sinemalarda olacak.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tarz * : Documentary
Süre :
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mert Türkoğlu
Senaryo :
Müzik : Burak Beşir
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma : Hann Medya (İlkem Şahin)
İşletmeci Firma : CGVMars
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
Sınıflandırma : Genel
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır