Gelecek Program

 

Keith Scholey (en sağda), Alastair Fothergill (solda).
 
Afrika Kedileri
African Cats
Dünyanın en vahşi yerlerinden birinde geçen, destansı ve gerçek hikâye “Afrika Kedileri”, savananın görkemli krallarının gerçek yaşama dair sevgisini, neşesini ve azmini yakalıyor. Anlatıcılığını Oscar’a aday gösterilmiş aktör Samuel L. Jackson’ın üstlendiği hikâyenin ana karakterleri; annesinin gücü, ruhu ve bilgeliğiyle büyümeye çabalayan sevimli yavru aslan Mara; yeni doğmuş beş afacan yavrunun bekar annesi ve korkusuz bir çita olan Sita; ailesini rakip bir aslandan korumak zorunda olan sürünün gururlu lideri Fang’den oluşuyor. Disneynature, yönetmenliğini Keith Scholey ve Alastair Fothergill’in (“Earth”) yaptığı bu gerçek yaşam macerasında, “The Lion King/Aslan Kral”a beyaz perde üzerinde hayat veriyor. Afrika Kedileri, savananın görkemli krallarının gerçek yaşama dair sevgisini, neşesini ve azmini yansıtan karakterler barındırıyor: Annesinin gücü, ruhu ve bilgeliğiyle büyümeye çabalayan sevimli yavru aslan Mara; yeni doğmuş beş afacan yavrunun bekar annesi ve korkusuz bir çita olan Sita; ailesini rakip bir aslandan ve onun oğullarından korumak zorunda olan sürünün gururlu lideri Fang.
Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2011
Tarz * : Documentary
Süre : 89 dakika
Ülke : ABD
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Keith Scholey, Alastair Fothergill
Senaryo : Keith Scholey, Alastair Fothergill
Müzik : Nicholas Hooper
Görüntü Yönetimi : Alix Tidmarsh
Kurgu : Alastair Fothergill
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Seslendirme: Samuel L. Jackson.
Yapımcı Firma : Walt Disney Studios
İthalatçı Firma : UIP Türkiye
İşletmeci Firma : UIP Turkey
İlk hafta lokasyon sayısı : TBA
Basın Gösterimi Tarihi : 12.09.2011
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : TBA
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
Sınıflandırma : Genel
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır