Gelecek Program

 
 
Sudanlı Musa
Sudanlı Musa

Kurtuluş Savaşı’nın çıkardığı birçok isimsiz kahramandan sadece biridir Sudanlı Musa. İyiliğe, adalete ve bağımsızlığa giden yoldaki mücadelesi ise koca bir orduya bedeldir. Trablusgarp’ta Yüzbaşı Mustafa Kemal’le sırt sırta savaşır; Tuna nehrini boğulma pahasına geçerek Balkan cephesinde yerini alır; İngiliz ajanı Lawrence’a rağmen Teşkilat-ı Mahsusa adına Arabistan topraklarındaki birçok cepheye silah ve altın yardımlarını ulaştırmayı başarır; İşgal kuvvetleri komutanı General Harrington’ın İngilizler adına ajanlık yapma teklifini geri çevirerek limandan Anadolu’ya gizlice silah kaçırılmasına da öncülük eder. Sudanlı Musa’nın yolculuğu İstikbal için İstiklal diyen vatan evlatlarının verdiği destansı mücadelesinin bir özetidir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı :
Tarz * :
Süre :
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Özgür Bakar
Senaryo : Koray Yeltekin, Ayşe Nur Menekşe.
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Uğur Kaplan
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular :
Yapımcı Firma : Kafa İşler
İşletmeci Firma : CGVMars
İlk hafta lokasyon sayısı :
Basın Gösterimi Tarihi : TBA
Açıklanan Vizyona Çıkış Tarihi : 04.03.2022
Dünyada İlk Ticari Vizyonu : -
IMDB Linki :
 
* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Gelecek Program Filmleri

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır